Pět jednotek hasičů likvidovalo požár bytu v panelovém domě

Chrudim – Pět jednotek hasičů likvidovalo dnes, v pátek 7. ledna, v odpoledních hodinách požár bytu ve dvanáctipatrovém panelovém domě v Chrudimi. Hořelo v pátém patře domu.

Jednotky hasičů provedly evakuaci všech osob, které se nacházely nad hořícím bytem, kompletně byl tedy dům evakuován od pátého patra až do dvanáctého patra. Jednalo se asi o zhruba 30 osob.

Uvnitř hořícího bytu byla jedna osoba, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření, z bytu odešla sama, ale musela být ihned převezena do nemocnice. Z bytu zasaženého požárem hasiči zachránili kočičku. Zásah byl veden zvenku pomocí automobilového žebříku, ale i vnitřní cestou, kde byl natažen útočný proud k likvidaci požáru.

Hasiči průzkumem zjistili, že požárem byla zasažena jedna místnost bytu, která kompletně vyhořela. Hasiči provedli i kontrolu bytů sousedících s bytem, ve kterém propukl požár. Plameny hasiči dostali pod kontrolu za 29 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů a za další zhruba 3 hodiny, v 19.06 hodin byl požár zcela zlikvidován.

HZS-Pozar-Chrudim-panelak-0701202201
« z 7 »

Příčina vzniku požáru je v současné době vyšetřována. Hasičský vyšetřovatel spolu s kriminalisty bude pokračovat ve vyšetřování v sobotu 8. ledna. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 milion korun. Postupně se evakuované osoby vrátily zpět do svých bytů.  

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje