„Perník všem," zvolal „rozpinďouřený" Klus se symfoniky v pardubické aréně

Pardubice – „Perník všem," zvolal populární zpěvák Tomáš Klus, který ve středu večer vystoupil s projektem Klusymfoniepardubické enteria areně.

Tři roky velkého těšení 

„Nesmírně jsme se na tento koncert těšili. A to dokonce tři roky! Proto jsem byl napjatý, jestli do arény vůbec někdo přijde. Všichni, kteří dorazili, jsou pro mě vzor trpělivosti, laskavosti a tolerance," vyzdvihl charismatický umělec publikum, jež do pardubické haly zavítalo navzdory faktu, že akce musela být překládána kvůli nepříznivé epidemiologické situaci spojené s koronavirovou pandemií. 

„Jsem šťastný, že si po delší době můžu zahrát se skutečnými muzikanty. To se mi zas tak často nestává," vtipkoval Tomáš Klus, který kromě své tradiční Cílové skupiny pro tento projekt přizval ke spolupráci také Janáčkovu filharmonii Ostrava a dirigenta Jana Kučeru

Rozdělenou společnost nevidí

Původně měl plán, že se bude hlavně hrát a málo mluvit. „To se mi moc nepodařilo," smál se sám sobě Tomáš Klus. Obecenstvo to však svému oblíbenci zcela jistě odpustilo. Naopak, Klusovy promluvy diváky bavily i provokovaly k zamyšlení. 

„Všude slyším, že žijeme v rozdělené společnosti. Ale jak jezdím po celé republice a teď jsme měli možnost vycestovat dokonce i do zahraničí, na Slovensko, tak všude je to stejné. Nikde jsem neviděl rozdělenou společnost," sdělil známý interpret. 

„Také jsem zjistil, že nikde není člověk jako vy. Každý z nás je jiný. Rozdílnost a jedinečnost, to je naše bohatství," podotkl Tomáš Klus, který v aréně řekl jasné ne válkám, ať už jsou jakékoliv a z jakéhokoliv důvodu. 

Dokud není doma dobře, nemůže být všude nejlíp

„Věřím, že všechno bude zase dobré. Mám naději," svěřil se a dodal, že správnou cestou je spolupráce. „A nezapomínejte na to, že dokud není doma dobře, nemůže být všude nejlíp," poznamenal originální písničkář, který se v Pardubicích snažil šířit pozitivní náladu. 

Tomáš Klus také přiznal, že byl během středečního koncertu „rozpinďouřený". „Zadíval jsem se na slečnu, ta se na mě usmála… nebo se mi možná smála, nevím, ale já jsem z toho byl rozpinďouřený," vysvětlil, proč musel v jednom případě raději začít píseň znovu od začátku. „Ale žena říkala, že dlouhé předehry jsou lepší," usmíval se Tomáš Klus, který nezapomněl ani na dobročinnost. 

Skoro sto tisíc korun pro Rebečina křídla

Částku 95 tisíc korun věnoval na konto nadace Rebečina křídla. Rebece Čihákové, která se narodila s nemocí motýlích křídel, pak osobně předal jako dárek motýla. 

Na závěr se pak společně se všemi přítomnými pokusil vytvořit velkou pozitivní kouli plnou různých barev a chutí, která by lidem a celé zeměkouli pomáhala, a to kdykoliv to bude potřeba.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Zdroj a foto: redakce Pardubice ŽIVĚ