Pat a Mat dolovali ze značky tisícovku. Pilou. Dvakrát…

Pardubice – Vy nám to asi nebudete věřit, ale opravdu se to stalo. Vlnu pozdvižených obočí na operačním středisku městské policie ve středu večer způsobilo jedno nevšední oznámení. Hlídka vzápětí vyrazila do ulice Kunětická, kde měli dva muži řezat pilou dopravní značku.

Oznámení se potvrdilo a v oblasti obočí přítomných strážníků nastalo už hotové cunami. To proto, že legendární postavičky Pat a Mat ze seriálu „A je to!“ ve službě nepotkáváte každý den.

Na začátku všeho byla tisícikoruna, kterou jeden z aktérů strčil do nízkého sloupku dopravní značky. Důvod proč se tak stalo, nedovedl nikdo z nich rozumně vysvětlit. Nejdříve ji zkusili vytáhnout ručně. Neúspěšně. Záchrana bankovky poté pokračovala nákupem pilky na železo. Tou se dva koumáci pokusili sloupek odříznout. Poškodili přitom jak sloupek, tak na něm připevněnou dopravní značku a svůj pokus pro fyzické vyčerpání vzdali v polovině řezu. Jde tu historku ještě vylepšit? Ano. Třeba tím, že strážníci zjistili, že oznamovatelem protiprávního jednání byl sám jeden z aktérů celého příběhu. Hodnota 1,41 promile v jeho dechu by zde mohla být částečným, nikoliv však jediným, vysvětlením celého dění.

Po vstřebání počátečního ohromení začali strážníci jednat. Zadokumentovali místo události a tisícikorunu zachránili stavebním vysavačem, který zapůjčil jeden ze svědků celé show.

Pat a Mat dolovali ze značky tisícovku. Pilou.
« 1 z 5 »

Bankovku a zřejmě ještě několik dalších navíc budou pánové ještě potřebovat, až se začne vyčíslovat způsobená škoda na dopravním značení a oznámení od strážníků doputuje na správní orgán, který provede další účtování. Kdy se podle této události začne natáčet další díl animovaného seriálu o dvou kutilských inovátorech, je to jediné, co zatím nevíme jistě.

Tisícovka ve sloupu má pokračování. Pachatel se vrátil dokonat dílo zkázy

Vy nám to fakt nebudete věřit. Včerejší příběh o tom, jak v Pardubicích Pat a Mat dolovali ze sloupku dopravní značky tisícikorunu pilkou, má pokračování.

Pro ty, kdo zmeškali předchozí příspěvek, je zde ve zkratce: Dva muži nacpali do sloupku dopravní značky tisícikorunu. Nemohli ji vyndat, a proto zakoupili pilku a sloupek se pokusili uříznout. Neuspěli. Jeden z nich vzápětí zavolal městskou policii s tím, že se zde někdo pokouší ukrást dopravní značku. Strážníci bankovku vyprostili s pomocí vysavače a protiprávní jednání dvou mužů předali k dořešení správnímu orgánu. A teď otázka – myslíte si, že naši dva „Ajeťáci“ už tenhle příběh nemohou nikam povýšit? Omyl.

Ve středu před čtrnáctou hodinou hlídka strážníků do ulice Kunětická vyjela na totožné oznámení. Někdo zde pilou řeže dopravní značku. Jestli se už v tuto chvíli chytáte za hlavu, zkuste si představit, jak to asi vypadalo u nás. Strážníci na místě zastihli jednoho z aktérů předchozího příběhu, 36letého muže. Vysvětlení tohoto počínání?

Muž byl předchozí den opilý natolik, že si vůbec nepamatoval, že tisícikoruna ve sloupku už není a vydal se ji získat pro sebe. Zastihli jsme jej nad již zcela uříznutou dopravní značkou.  Nemáme k tomu asi co dodat, snad jen to, že strážníci tento druhý díl přidávají k předchozímu oznámení správnímu orgánu.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •