Parní víkend v Rosicích nad Labem…

Pardubice – V sobotu a neděli (20. a 21.června) Vás zve železniční muzeum v Rosicích nad Labem na čtrnáctý ročník akce Parní víkend. Pro malé i velké zde bude k vidění mnoho strojů a zařízení nejen na páru.

Po oba dva dny bude otevřeno v čase 9:45 – 17:00. V sobotu dopoledne bude probíhat postupné zatápění kotlů, startování stabilních motorů, instalace techniky; zatímco v neděli odpoledne začnou kotle postupně chladnout a motory zastaví svůj chod. I když velká parní lokomotiva nepřijede, najdete tu mnoho zajímavého.

Letos poprvé se rozjede parková železnice, na jejíž trasu dlouhou zhruba půl kilometru se vydá několik souprav. V části areálu se představí doplněná malá výstavka historických zemědělských strojů. Zpřístupněna bude i expozice údržby tratí v historickém nákladním voze z konce 19. století.

Parní víkend v Rosicích n.L. 20. a 21. června
« 1 z 4 »

Po oba dva dny vyrazí na trať historický motoráček „Hurvínek“, který pojede v trase Pardubice – Rosice – Chrudim – Slatiňany a zpět. Z Pardubic do Rosic odjíždí v 9:45 a 12:14, z Rosic do Slatiňan v 10:25 a 13:07. Podrobnější informace a jízdní řády najdete na www.motoracek.cz.

Ve Slatiňanech v době pobytu vlaku bude možnost si prohlédnout zdejší malou expozici spolku. Drobné občerstvení a prodej suvenýrů od pohlednic po pohádky zajištěn. Tak neváhejte a přijďte se podívat.

Zdroj a foto: Pardubický spolek historie železniční dopravy

  •  
  •