Pardubičtí veslaři zářili na Mistrovství ČR!

Pardubice – V posledních dvou červnových víkendech se jela v Labe aréně v Račicích Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva a Mistrovství ČR dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů 2019.

Stejně jako v loňském roce i letos byli na Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva nejúspěšnější veslaři z ČVK Pardubice, kteří vybojovali celkem 5 mistrovských titulů a jedno stříbro. Hned dva pardubičtí veslaři si domů odvezli dva zlaté úlovky. Tomáš Panchártek s velkým přehledem zvítězil na skifu 14 – ti letých starších žáků a párovce. Obdobně se dařilo jeho mladšímu bratranci, Tadeáši Mukovi. Dvanáctiletý sportovec zvítězil také na skifu a párové čtyřce s kormidelníkem. Obě pardubické čtyřky kormidloval Jan Velínský, kterému se tak během neděle houpaly na krku také dvě zlaté medaile.

Celkem se do mistrovských závodů žactva zapojilo přes 430 posádek. V nejobsazenější disciplíně startovalo neuvěřitelných 43 párových čtyřek s kormidelníkem starších žáků. Tuto nejprestižnější disciplínu vyhráli a zopakovali tak loňský triumf starší žáci ČVK Pardubice tentokrát ve složení Kryštof Marek, Karel Koreček, Adam Filip, Tomáš Panchártek a na kormidle Jan Velínský. Natálka Štěrbová vyhrála skif žákyň třináctiletých a dovedla párovku starších žákyň pro stříbro! Žactvo Českého veslařského klubu Pardubice v Račicích převzalo Zimní pohár mládeže 2018 -19, pořádaného Českým veslařským svazem!

Historicky největší sbírku medailí přivezli veslaři ČVK Pardubice z následného Mistrovství ČR dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů 2019. Naši závodníci vybojovali neuvěřitelných 41 medailí – 11 zlatých, 14 stříbrných a 15 bronzových! Nejúspěšnější byla Pavlína Flamíková, která si dojela pro 3 zlaté medaile na skifu žen, skifu žen do 23 let a párovce žen. Skvěle se dařilo i Veronice Činkové a Zuzaně Štěpánkové, které vyhrály dvojskif a párovku juniorek. Veronika byla ještě stříbrná na osmě juniorek a Zuzka bronzová na párovce žen.

Zdroj a foto: ČVK Pardubice