Pardubičtí konzervatoristé vyrazí zahrát krajanům do USA na prestižní festival

Pardubice – Desítka studentů Konzervatoře Pardubice vyrazí na konci května koncertovat krajanům do Spojených států amerických. Vedle vystoupení v několika texaských městech se zúčastní také 55. ročníku prestižního National Polka Festivalu ve městě Ennis. Tento oblíbený festival patří mezi nejvýznamnější kulturní akce pořádané českými krajanskými spolky v celých Spojených státech amerických a každoročně jej navštěvují tisíce návštěvníků.

"V letošním roce se koná jubilejní 55. ročník National Polka Festivalu ve městě Ennis, v americkém státě Texas, kde je historicky vedle Chicaga velmi silná a aktivní krajanská komunita. Od organizátorů festivalu, ale i starostky města Ennis jsem obdržel žádost o zaštítění letošního jubilejního ročníku, což je velká pocta, ale také prosbu o zajištění reprezentativního hudebního tělesa, které by v rámci několikadenního festivalu vystoupilo. Po velkém úspěchu studentů Konzervatoře Pardubice z roku 2018, při společných oslavách století republiky s krajany, jsme se opět rozhodli, že právě naši šikovní konzervatoristé budou reprezentovat nejen náš kraj, ale celou Českou republiku na tomto prestižním festivalu," uvedl hejtman Martin Netolický, který bude studenty na cestě doprovázet.

Kromě samotného festivalu v Ennis se hejtman setká také se zástupci místních samospráv ve městech s početnou krajanskou komunitou, zástupci krajanských spolků, kulturních a vzdělávacích institucí v Texasu. Program je zaštítěn honorárním konzulátem v Houstonu v osobě honorárního konzula Briana Allena Vanicka a komunikován s velvyslanectvím České republiky ve Washingtonu.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj