Pardubičtí celníci odhalili ve vlaku dva pašeráky drog. Po jednom z nich dokonce pátrala policie…

Pardubice – Před několika dny celníci prověřili 25letého muže z Prahy jedoucího mezinárodním rychlíkem ve směru do Pardubic. V jeho batohu našli dózu s mastí, jež voněla po marihuaně, dále pak několik gramů této drogy a ještě zatahovací sáček se sedmi gramy bílého prášku.

Zajímavý obsah se skrýval také ve sklenici obalené alobalem. Byla totiž plná sušených hub s halucinogenním účinkem. V zavazadle se ještě nacházely drtička a příruční váha. Mladý muž na zjištění reagoval slovy: „ Věci jsou moje a vezu si je pro osobní potřebu, vyrobil jsem si je sám nebo od někoho dostal, jména si nepamatuju“. Bílý prášek označil jako kofein. Při ověřování totožnosti se přišlo na to, že je po něm vyhlášeno  pátrání.

bílý prášek
« 1 z 5 »

Celníci také kontrolovali železniční spoj nedaleko polských hranic. Narazili zde na 30letého muže z Orlickoústecka, který na sebe upozornil svým nervózním chováním. Prověřili útroby jeho tašky, ale nenašli nic. Naopak v peněžence objevili sáček s několika gramy nahnědlého prášku. Orientační test reagoval jako pervitin. Celníkům se zdálo podezřelé, že po celou dobu kontroly měl nasazenu čepici s kšiltem, vyzvali jej proto, aby ji sundal.  Zjistili, že ve stěně pokrývky hlavy je kapsa, která posloužila jako skrýš látkového pouzdra se sto tabletami léku na výrobu metamfetaminu. Pasažér přiznal, že je nakoupil v zemi severních sousedů a veze je kvůli přivýdělku.

Případy jsou nadále v šetření. Zadrženým osobám hrozí peněžitý trest nebo až pět let za mřížemi.

Zdroj a foto: Celní úřad pro Pardubický kraj

  •  
  •