Pardubický rodák Roman Vondrouš se vrací do Pardubic!

Pardubice – Výstavní prostor Mázhaus na Pernštýnském náměstí vystavuje unikátní fotografie pardubického rodáka Romana Vondrouše. Cyklus s názvem „Fragmenty z metropole 2020" bude k vidění od 13. 10. do 30. 11. 2021.

Roman Vondrouš v současnosti pracuje jako fotoreportér České tiskové kanceláře, kde se věnuje agenturnímu fotozpravodajství.  Je držitelem více než dvou desítek ocenění z fotografické soutěže Czech Press Photo. Zároveň se jedná o oceňovaného umělce i na mezinárodním poli, kde v roce 2013 získal prestižní ocenění v soutěži World Press Photo ve sportovní kategorii.

V pardubickém Mázhausu vystaví fotografie z pražské metropole za doby covidové pandemie, která vyprázdnila ulice všech měst a fotografové získali jedinečnou příležitost k pořízení neobvyklých snímků. „Ani na okamžik jsem neváhal a vyrazil do pražských ulic zachycovat tuto vpravdě historickou událost. Nejdříve jsem fotografoval hlavně v centru Prahy, ale po několika dnech mě napadla myšlenka, že bych mohl navázat na můj fotografický cyklus Fragmenty metropole, který vznikal kolem roku 2010 především na pražských sídlištích," zmiňuje autor výstavy. Neomezil se jen na pražské centrum, ale za vítal i do částí odlehlejších. „Nejvděčnější náměty jsem samozřejmě nacházel na tradičních místech v Praze. Karlův most, Hradčanské náměstí a vlastně celá stará Praha jsou pro fotografy takříkajíc ikonickými místy. Nezapomínal jsem však ani na okrajové části města, protože situace s koronavirem se – v jindy životem tepající metropoli – zásadním způsobem promítla i zde," dodává autor Roman Vondrouš.

Výstavní prostor Mázhaus je otevřen vždy od úterý do neděle od 10:00 do 18:00 hodin a vstupné se neplatí. Dne 14. 10. 2021 od 17:00 hodin proběhne slavnostní vernisáž za přítomnosti autora Romana Vondrouše. Všichni jsou srdečně zváni!  

Zdroj a foto: Turistické informační centrum Pardubice