Pardubický majáles jako dvoudenní oslava (nejen) studentského života

Pardubice – „Bylo nám ctí, že jsme se mohli zúčastnit pardubického majálesu, této dvoudenní oslavy studentského života," shodli se členové skupiny UDG, kteří přesně vystihli atmosféru, jaká v pátek a v sobotu na louce před koupalištěm Cihelna panovala. 

Po dvouleté přestávce přišel hlad

Po dvouleté přestávce způsobené pandemií koronaviru bylo vidět, že nejen studenti mají hlad po akcích tohoto typu. Pamětníci předchozích ročníků s určitou dávkou nostalgie vzpomínali i na dobu, kdy se majálesové veselí odehrávalo přímo na pardubické univerzitě.

I přes vysokou návštěvnost byl festival, který je v Pardubicích největším svého druhu, opravdu pohodový. Pořadatelé skvěle objednali počasí a servírovali zajímavý mix vystupujících. Během dvoudenního maratonu 24 koncertů na dvou hlavních scénách a 17 setů na taneční stagi se bylo stále na co dívat, co poslouchat a co dělat. 

Mig 21: „Buďte usměvaví a šťastní!"

Pardubický majáles byl letos plný povedených vystoupení. „Je krásné vás vidět opět po letech," rozplýval se Jiří Macháček, frontman hudební letky Mig 21 při pohledu na několikatisícový dav a hned dal pokyn k několika oslavným mexickým vlnám. „Buďte sami sebou, buďte usměvaví, buďte šťastní," vzkazoval návštěvníkům majálesu a pamatoval i na dodržování jejich pitného režimu. „Máte co pít? Tak pijte! A vy, co nemáte co pít, tak pijte od těch, co mají co pít," přidal originální recept, který v několika případech zafungoval.

„Jsme rádi, že nás cesta zavedla až sem," konstatoval lídr skupiny Mňága a Žďorp Petr Fiala, který opět společně se svými kolegy z kapely tradičně dobře pobavil. 

Lehce krkolomnou plavbu na nafukovací jahodě zažil na pardubickém majálesu Mirai Navrátil. Zpěvák formace Mirai skončil v publiku poté, co se jeho jahoda převrátila, ale naštěstí vše dobře dopadlo, Mirai se vrátil zpět na pódium a program mohl jet dál.

Hvězdy, ale i talentované regionální kapely

Řadu příznivců přilákal Ben Cristovao, Kapitán Demo, Divokej Bill, ale také třeba Horkýže Slíže. Skvělé bylo, že na majálesu dostala příležitost i řada regionálních kapel. Vedle hvězdné Vypsané fiXy či osvědčených jmen, jako byly například formace Ready Kirken a Sabrage či zpěvák Julián Záhorovský, se na akci představily též zdejší talentované partičky, jako třeba skupina Kevin. 

Dvoudenní majáles měl ještě další příjemný bonus. Pokud zrovna na pódiích vystupovala kapela či umělec, který zrovna nebyl úplně nejbližší srdci či uším návštěvníka, bylo v areálu dost jiných příležitostí se zabavit. Pardubický festival se zkrátka vrátil v plné síle a je dobře, že tato tradice ve městě dál pokračuje.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Majáles Pardubice