Pardubický KRAJ PRO RODINU spustil nové webové stránky…

Pardubice – Přibližně před šesti lety nastartoval Pardubický kraj řadu prorodinných aktivit, které zastřešil web s názvem www.krajprorodinu.cz. Od tohoto týdne dostaly tyto stránky nový vizuální, obsahový i funkční kabát. Hlavními cílovými skupinami jsou rodiny s dětmi, náhradní rodiny, senioři a odborná veřejnost.

„Naším cílem bylo vytvořit přehledné webové stránky pro občany žijící v Pardubickém kraji, které by obsahovaly nejhledanější témata napříč obory a odkazovaly se na relevantní zdroje. Například maminka na mateřské dovolené by tu měla najít jak potřebné formuláře na úřady, tak i případné tipy na výlet s kočárkem, nebo si poslechnout webináře odborníků z Krajské poradny pro rodinu. Stejně tak zase senioři tu mají nejčastější témata, která je zajímají. Samostatné téma je pro nás náhradní rodina, kde se věnujeme zejména zájemcům o pěstounství či další formy náhradní rodinné péče," uvedl radní Pardubického kraje Pavel Šotola, hlavní iniciátor prorodinných aktivit.

Jednotlivé sekce pracují s tématy volného času, vzdělávání, hledání pomoci v různých životních situací včetně kontaktů na instituce a služby. Na stánkách najdete též aktuality a kalendář akcí.

Web kraj pro rodinu je online propojítkem mezi organizacemi i městy. Proklikem přes logo města či organizace se návštěvník webu jednoduše dostane na stránky daného subjektu.

„Aktuálně zde připravujeme i virtuální vánoční tržiště. Chceme tak pomoci organizacím sociálních služeb a sociálních podniků, které běžně nabízely vánoční zboží na stáncích, ale s ohledem na stávající opatření nemohou. Chceme je alespoň tímto způsobem propojit s potenciálními zákazníky," dodal Pavel Šotola s tím, že tato záložka bude otevřena od pátku 3. prosince.

Zdroj a foto: Pardubický kraj