Pardubický kraj posílí autobusové spojení mezi Pardubicemi a Chrudimí…

Pardubice – V neděli 15. prosince se na území celého Pardubického kraje změní jízdní řády na železnici. Pardubický kraj však zajišťuje také regionální autobusovou dopravu. V rámci spojení Pardubice – Chrudim nyní kraj řeší přeplněnost jednoho z odpoledních spojů. Jak celou situaci vnímá a jaké řešení připravuje Pardubický kraj, jsme se zeptali náměstka hejtmana pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michala Kortyše.

Pane náměstku, z jakého důvodu dochází k přeplněnosti jednoho z odpoledních spojů, který vyjíždí z Pardubic před půl šestou večer?

Nejdříve jsme si mysleli, že přeplněnost autobusů je způsobená výlukou na železnici mezi oběma městy, která byla od 1. do 20. listopadu. Nicméně po ukončení výluky se ukázalo, že se jednalo pouze o jeden z faktorů. Druhým bylo ukončení spojení, které zajišťoval Bus Vysočina Františka Pytlíka na trase Liberec –  Hradec Králové – Hlinsko. Bohužel licence, o kterou požádal syn pana Pytlíka, nebyla odsouhlasena Královéhradeckým krajem a spoj byl zkrácen do Hradce Králové. Dopravci byl nabídnut vstup do IDS IREDO, se kterým nesouhlasil.

Jaké řešení nyní pro pravidelné cestující mezi krajským městem a Chrudimí připravujete?

Po vyhodnocení celé situace samozřejmě připravujeme opatření tak, abychom vyšli maximálně vstříc našim cestujícím. S ohledem na přetíženost autobusů linky 620700/60, dojde k posílení spojení, a to od pondělí 16. prosince. Nově zařadíme spoj, který bude z Pardubic odjíždět přibližně v 16:35.

Jaká řešení se nabízí cestujícím do zavedení tohoto posilového spoje?

Do této doby je možné využívat stávající spojení, a to jak železniční, tak autobusové. V danou dobu odjíždí vlaky z Pardubic v 17:03, 17:19 a 17:53. Co se týká autobusových spojů, tak zde jsou vypravovány linky v 17:15, 17:25 a 18:02.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •