Pardubický kraj podpoří zdejší infocentra částkou 2,5 milionu korun

KRAJ – Krajští zastupitelé schválili na zářijovém jednání poskytnutí dotace na podporu činnosti a provozu informačních center. I letos byl ze strany měst a obcí o tuto formu podpory velký zájem a hodnotící komise se zabývala 31 žádostmi. Pardubický kraj podpoří všechny z nich.

Tento program vyhlašujeme již několik let, na základě ohlasů z praxe víme, že naše dotace je pro systém financování infocenter důležitá. Jsem rád, že se pro tento záměr mezi zastupiteli našla shoda. Letos se nám sešlo 31 žádostí, finanční podporu od nás obdrží všichni, dohromady se jedná o 2,5 milionu korun. Příspěvek od obdrží informační centra zřizovaná obcemi i soukromými subjekty podle předem stanoveného klíče. Výše podpory se liší dle stupně certifikace, otvírací doby a toho, zda informační centrum aktualizuje data na krajském turistickém portálu www.vychodnicechy.info. Na základě toho žadatelé získávají body, od kterých se odvíjí finální částka. Obecně se dá říci, že se jedná o sumy od 10 do 200 tisíc korun, přičemž nejmenší podporu dostanou infocentra v menších obcích, která mají často otevřeno jen přes turistickou sezonu," popisuje systém krajské podpory radní pro cestovní ruch a sport Alexandr Krejčíř.

Infocentra neslouží pouze turistům, zejména v menších městech a obcích plní další důležité role. Kromě prodeje vstupenek například občanům pomáhají s vyhledáváním informací a podílí se na kulturním a společenském životě.

Autor: Michele Vojáček
Zdroj a foto: Pardubický kraj