Pardubický kraj ocenil dárce krve a plazmy…

Pardubice – Dárci krve, kteří navštívili sto dvacetkrát transfúzní stanici, byli oceněni Zlatým křížem.  To získalo v Pardubickém kraji za uplynulý rok 74 dárců. Na slavnostním setkání 39 z nich poblahopřál spolu se zástupci Českého červeného kříže i radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Váš a dar krve nebo plazmy už pomohl mnoha lidem z nelehké situace, a některým i zachránil život! Velice si proto vážím právě vás, pro které není ani meta sto dvaceti odběrů konečná, a jste ochotni stále darovat.  Jste obrovskou inspirací těm, kteří mnohdy váhají nebo mají obavy z dárcovství a jste jim příkladem, který je následováníhodný,“ pronesl k dárcům Ladislav Valtr.

Vážný nedostatek krve v Pardubickém kraji prozatím není, a to i díky dlouhodobým dárcům, kteří i v  době plné hygienických restrikcí a rizik, stále spolehlivě přichází.

„Transfuzní přípravky vyrobené z dárcovské krve jsou pro poskytování zdravotní péče nezbytné, přitom mají omezenou dobu použitelnosti.  Proto potřebujeme, aby k nám dárci přicházeli pravidelně, protože závažná onemocnění si nevybírají dovolenou ani během epidemií infekčních chorob,“ dodal radní.

Pardubický kraj ocenil dárce krve a plazmy
« 1 z 4 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •