„Pardubický kraj má co nabídnout,“ shodly se hvězdy jeho oslav David Deyl a Julián Záhorovský…

Pardubice – Pardubický kraj letos slaví 20 let od svého vzniku. „Jsem hrdý na to, že jsem z Pardubického kraje. Myslím si, že za tu dobu, co existuje, se jasně ukázalo, že má smysl a že se zasadil o spoustu pozitivních změn, které by se bez něj třeba vůbec neuskutečnily. Mám pocit, že prestiž Pardubického kraje se zvýšila. Jsem přesvědčen o tom, že se rozvíjí správným směrem. Rozhodně tu máme co nabídnout a i lidem se tady celkem dobře žije a pracuje. Jsem rád, že Pardubický kraj vzkvétá a navíc má ještě potenciál jít nahoru,“ konstatovala jedna z hvězd letošních oslav, zpěvák Julián Záhorovský, který s kapelou Sabrage vystoupil v pátek večer ve svých domovských Pardubicích na Pernštýnském náměstí.

Největší bolestí kraje je doprava

„Největší bolestí Pardubického kraje je podle mého názoru doprava. Hodně vidět to je v mých rodných Pardubicích. Tady je doprava hotová katastrofa. Chápu, že řada věcí je v kompetenci města, ale Pardubický kraj by měl pomoct lobbovat především za obchvaty, které Pardubice tak potřebují. To bych byl moc rád, kdyby se tady ta situace zlepšila a všichni by měli společně napnout síly k tomu, aby se to povedlo,“ nechal se slyšet Julián Záhorovský.

Dobře opečovávaný a udržovaný kraj

Skoro jako doma se v Pardubickém kraji cítí zpěvák David Deyl. Proto ho potěšilo, že mohl být součástí narozeninových oslav. „Do Pardubického kraje jezdím rád a poměrně často. Líbí se mi tu moc. Beru ho jako hezký, kulturní a kosmopolitní kraj. Je na něm vidět, že je dobře opečovávaný a udržovaný,“ prohlásil David Deyl.

„Za sebe musím vyzdvihnout především oblast kultury. Pardubický kraj může být rozhodně pyšný na svou filharmonii, která je výborná, ale třeba i na krásné Východočeské divadlo, v němž jsem měl možnost několikrát vystupovat,“ sdělil populární zpěvák.

„Do dalších let Pardubickému kraji přeji, aby se mu dařilo a aby i jeho obyvatelé a návštěvníci se zde měli skvěle,“ dodal David Deyl. 

Foto: Pardubický kraj

  •  
  •