Pardubický GRAND Festival smíchu letos začal v divadle netradičně minutou ticha

Pardubice – Netradičně minutou ticha oficiálně začal v pondělí večer ve Východočeském divadle letošní ročník GRAND Festivalu smíchu

„Mám ohromnou radost z toho, že se opět setkáváme, usmíváme a radujeme, ale nedaleko za našimi hranicemi lidem do smíchu není," konstatoval ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal v narážce na válečný konflikt na Ukrajině. 

Neobvyklý Světový den divadla 

„Možná by někdo mohl namítat, že není vhodné teď válečný konflikt připomínat. Ale 27. března je den, kdy divadelníci po celém světě slaví svůj svátek – Světový den divadla. Obvykle se při této příležitosti čtou mezinárodní poselství, v nichž významné divadelní osobnosti líčí své úvahy o divadle. Tentokrát se místo tohoto poselství organizátoři rozhodli pro minutu ticha za padlé umělce, kteří musí bojovat v nesmyslných válkách," poznamenal Petr Dohnal. 

Festival vyvrcholí Galavečerem smíchu

„Doufejme, že už nikdy se nebude takový netradiční začátek GRAND Festivalu smíchu opakovat a nebudou umírat lidé, bořit památky a kulturní dědictví ve válečných konfliktech," podotkl ředitel Východočeského divadla, které soutěžní přehlídku nejlepších divadelních komedií hostí až do neděle 2. dubna. Festivalové ceny budou rozdány na Galavečeru smíchu o den později. 

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Grand festival smíchu