Pardubické sociální služby obdržely zásoby ochranných prostředků…

Pardubice – Poskytovatelé sociálních a zdravotních služeb obdrželi zásoby respirátorů a nanoroušek, které jim mají pomoci v prevenci proti koronaviru. Ochranné prostředky v celkovém počtu 296 300 kusů, které subjektům darovala společnost Scimed Biotechnologies, jež zajišťovala testování na některých pardubických školách, přitom putovaly do městem vytipovaných organizací, které je potřebují nejvíce.

Tisíce respirátorů a nanoroušek byly na základě požadavků jednotlivých organizací rozděleny mezi Oblastní charitu Pardubice, společnost Včelka, SKP-Centrum, Komunitní centrum Petrklíč a Sociální služby města Pardubic. „Jedná se především o ty organizace, jejichž náplní je poskytování terénních sociálních služeb či pečovatelské a ošetřovatelské péče. Pracovníci těchto organizací neustále přicházejí do kontaktu se svými klienty, především se seniory a lidmi s hendikepem, kteří nadále patří mezi tu nejrizikovější skupinu. Spotřeba ochranných pomůcek a náklady s tím spojené jsou v těchto organizacích opravdu vysoké. Jsem rád, že jsme byli osloveni s prosbou o spolupráci a mohli pomoci s organizací, aby šla pomoc cíleně tam, kde je potřeba," podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce spadá mimo jiné právě sociální politika.

„Děkujeme městu za spolupráci při oslovení a vytipování subjektů z oblasti nejpotřebnějších sociálních služeb na území města, kde náš dar skutečně pomůže. Zároveň jsme se v rámci společenské odpovědnosti naší firmy rozhodli věnovat nanoroušky a respirátory menší velikosti dětem v pardubickém dětském domově," doplňuje provozní ředitelka společnosti Scimed Biotechnologies Lucie Horáková.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic