Pardubická radnice a univerzita pilotně podpoří kulturní projekty studentů…

Pardubice – Zcela nové kulturní akce pomohou letos nastartovat společně město Pardubice a Univerzita Pardubice. Pod názvem Rozjeď to! doplní kulturní program ve městě aktivity vysokoškoláků, které finančně podpoří obě instituce. Nová forma spolupráce je součástí dlouhodobé vize Univerzitního města.

Do grantové výzvy na podporu mladé kultury v Pardubicích studenti přihlásili více než dvacet projektů, které hodnotili členové městské kulturní komise i zástupci univerzity. Vysokoškoláci plánují hudební minifestival, který představí méně známé kapely, klavírní koncert v univerzitní aule, ples nejen pro absolventy, ale také netradiční Art market v centru města nebo slam poetry či kurzy výuky moderních tanců. Vybrané projekty získají dotaci a jejich organizátoři také stipendium. Dotace studentům pomohou akce financovat, podpoří je v aktivitě a rozšíří nabídku kultury pro mladší generaci.

„Z projektu Rozjeď to! mám velikou radost. Jednak proto, že se nám s Univerzitou Pardubice podařilo navázat skvělou spolupráci a velmi efektivně zacílit podporu. Přesně takto si představuji vynikající spolupráci dvou partnerů. A dalším důvodem jsou samotné projekty studentů. Z pohledu města vidíme ve studentech Univerzity Pardubice ohromný potenciál a z přihlášených projektů je jasné, že právě kultura může být jedním ze způsobů, jak tento potenciál naplno projevit. Moc se těším, až se podpořené projekty rozjedou," uvedl náměstek pardubického primátora Jan Mazuch.

„Pardubice jsou univerzitním městem. Věřím, že společná podpora studentů přinese zajímavé nápady, které mohou město obohatit. Jsme univerzitou, na které studuje sedm tisíc mladých lidí," řekl rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.

V pilotním společném projektu podpořilo město Pardubice projekty 100 tisíci korunami, univerzita studenty odmění stipendii v celkové výši 60 tisíc korun. Na kulturní novinky pozvou studenti veřejnost už během letošního jara. Všechny akce by měly proběhnout do konce srpna.

Autor: Mgr. Martina Macková, vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice