Pardubická nemocnice získala od Nadace Lenky a Romana Šmidberských šek i nové dárce krve…

Pardubice – Šek na sto tisíc korun a životodárná tekutina. To jsou dva velmi cenné dary, které Pardubická nemocnice získala od Nadace Lenky a Romana Šmidberských (Nadace LR).

Již 3. ročník Májového darování krve zorganizovala Nadace LR a na transfuzní oddělení Pardubické nemocnice přivedla více než dvě desítky dobrovolníků, kteří darovali tu nejcennější tekutinu. Za zmínku určitě stojí, že velkou většinu těchto dobrovolníků tvořili prvodárci.

Při příležitosti Májového darování také dodatečně převzal generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald z rukou ředitelky Nadace LR Lenky Šmidberské šek na sto tisíc korun, které byly využity k nákupu nového izolátoru na Oddělení klinické mikrobiologie, kde se testují vzorky pacientů na přítomnost nového typu koronaviru. „Obou darů nadace manželů Šmidberských si velmi vážíme. Finance nám pomohly k zvýšení kapacity laboratoře v době, kdy byla čekací doba na výsledky enormně dlouhá. Ceníme si i toho, kolik na Májovém darování objevilo dárců, darovat krev znamená darovat trochu sám sebe,“ uvedl Tomáš Gottvald.

Na podzim Nadace Lenky a Romana Šmidberských chystá 2. kolo ročníku s názvem Podzimní darování krve. 

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje

  •  
  •