Pardubice obsadili filmaři. Ester Geislerová tu bude hledat lásku ve filmové romantické komedii LOVEní…

Pardubice – Na Třídě Míru se během středy objevil Jakub Prachař, Veronika Žilková, Martin Písařík a především Ester Geislerová. Režisér Karel Janák, autor slavné komedie Snowboarďáci, začal totiž v Pardubicích natáčet filmovou komedii LOVEní. Hlavní hrdince v podání Ester Geislerové uteče ženich přímo od oltáře a ona se s pomocí internetové seznamky vrhne do randění naslepo a hledání nové lásky. Romantická komedie vznikne v Pardubicích celá, natáčet se až bude do začátku listopadu. Filmaři kromě pardubických ulic využijí například Tyršovy sady, KD Dukla, zámek, vybrané bary a kavárny a dokonce i dostihové závodiště.   

Do kin půjde film se sloganem „Hledá se láska, Zn. Spěchá" už na jaře 2019. „Rádi bychom stihli premiéru 7. března, den před Mezinárodním dnem žen," prozradil odvážný plán režisér Karel Janák. Spolu s Janem Potměšilem napsal ke snímku i scénář.

Hlavní postava filmu Eliška s tváří Ester Geislerové, má svatbu a čeká na svůj velký moment. Namísto svého „ano" ale ženich řekne „ne" a od oltáře uteče. Naštěstí má zdrcená Eliška skvělou kamarádku s jasným receptem, co je potřeba dělat. Ona sama střídá kluky jako ponožky a proto hned založí Elišce profil na osvědčené seznamce. Té to není příliš po chuti, ale je jí už 35 let, je single a má strach, aby jí neujel vlak. A chce vzít život pevněji do svých rukou. Vrhá se proto do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek zkusí najít novou lásku. Zároveň se musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem, podivínem, který pěstuje na střeše včely a který ji doma nechce.

PZ LOVEni 1010201802
Author: Martin Mojzis
« z 5 »

Svérázného nevlastního bratra hraje Jakub Prachař, ženicha, co utekl, hraje Martin Písařík, živelnou kamarádku ztvární slovenská komička Eva Kramerová. Chápavou maminku hlavní hrdinky hraje Veronika Žilková, která během svého prvního dne natáčení strávila nezvykle dlouhou dobu v maskérně. „Musím kvůli roli změnit barvu vlasů. Docela dlouho jsme hledali správný odstín zrzavé barvy na vlasy, abychom co nejvíc trefili barvu Ester a byly si pro film podobné," prozradila Veronika Žilková.

V dalších rolích se představí Ondřej Malý, Jaroslav Plesl nebo Jana Švandová.

Ester Geislerová hrála ve slavné komedii Karla Janáka Snowboarďáci i v řadě dalších snímků, naposledy v Chatě na prodej. Komedie LOVEní je přesto jejím prvním filmem ve stěžejní hlavní roli. V roce 2002 vyhrála prestižní modelingovou soutěž Elite Model Look Czech republic, vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, pod značkou Ester&Josefina se spolu s Josefínou Bakošovou věnuje designu, módě a stylingu a nedávno vydaly knihu rozchodových hlášek.

„Před lety tu Karel Janák zavedl žánr komedií pro teenagery. Z těch už jsou ale dospělí lidé a stejně tak současní hrdinové Karlova filmu. To, co zůstává, je hledání lásky ve všech jejích podobách a s tím spojená zábava pro diváky," říkají shodně producenti filmu Vojtěch Frič a Ondřej Kulhánek.

Zdroj a foto: Bontonfilm / Magistrát města Pardubic