„Pardubice jsou městem mého srdce. Poprvé v životě jsem tu naživo viděl hokej i divadlo," řekl herec Martin Dejdar…

Pardubice – „Vždycky je pro mě moc milé, když se můžu vrátit do svého rodného kraje," řekl populární herec Martin Dejdar, který pochází z Chrasti u Chrudimi. Kapitán týmu HC Olymp Prahapardubické enteria areně změřil své síly s domácím celkem Riders Univerzita Pardubice během Velké hokejové show na podporu Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ.

Rádi přispěli na rekonstrukci školy SVÍTÁNÍ

„Jsme rádi, že jsme mohli přijet do Pardubic, podpořit školu SVÍTÁNÍ a přispět na rekonstrukci školy pro postižené děti," prohlásil Martin Dejdar, jehož závěrečné trestné střílení rozhodlo o výhře jeho týmu 10:9 v nájezdech. 

„S celou akcí jsem velmi spokojený. V dnešní době považuji skoro za zázrak, že přišlo tolik lidí," svěřil se známý šoumen, jehož potěšilo, že cítil, že se obecenstvo dobře baví. „Myslím, že to bylo moc prima odpoledne," podotkl Martin Dejdar, pro něhož jsou Pardubice srdcovým městem. 

V Pardubicích viděl poprvé naživo hokej a divadlo

„Poprvé v životě jsem tu viděl naživo hokej a divadlo. Pokaždé, když tu jsem, jsem tady rád," svěřil se oblíbený bavič, který se v pardubické aréně celkem pravidelně objevoval na akcích zdejších hokejistů za éry Zbyňka Kusého. „Kéž by se z benefice pro SVÍTÁNÍ stala tradice a my bychom sem mohli jezdit třeba každý rok," nechal se slyšet kapitán hokejového týmu osobností HC Olymp.

„Byl jsem překvapen, že jsem celkem obstojně odjezdil celé utkání. Přiznám se, že jsme měli trochu hrůzu z mladých kluků, co nastoupili proti nám. Oni naštěstí po prvních dvou minutách zápasu pochopili, že se vlastně nemusí tolik namáhat, že kdyby chtěli, tak nás přejedou, takže to bylo fajn a pěkně jsme si zahráli všichni. Nejen bývalí profíci, co se hokejem živili a je vidět, že ho nezapomněli, ale i my ostatní," uvedl Martin Dejdar, který ocenil, že během utkání nebyla nouze ani o spoustu zajímavých a povedených hokejových momentů. 

Zajímavá hokejová show plná hvězd v čele s Martinem Dejdarem podpořila školu SVÍTÁNÍ
« z 60 »

Ideální spojení příjemného s užitečným

„Utkání mělo tempo a diváci se snad nenudili. Je fajn, že kvitovali, že jsme se snažili také o nějakou další zábavu, jako byla vystoupení našich kaskadérů nebo krasobruslařská show. Myslím, že šlo o vítané oživení," dodala hvězda benefice, která byla podle jeho slov ideálním spojením příjemného s užitečným.

„Je super, že se můžeme společně sejít, zahrát si hokej a ještě pomáhat. Český národ historicky dokazuje, že se vždycky, když o něco jde, umí semknout a podpořit ty, kteří se dostanou do nějaké těžké životní situace nebo nouze. Je pak dojemné, když třeba starší lidé dají poslední stovku, kterou mají, dětem nebo těm, co je postihla nějaká katastrofa. To je opravdu světový unikát. A zvláště v této době je taková podpora důležitá," sdělil Martin Dejdar, který si je dobře vědom toho, že bez pomoci partnerů by se takové akce vůbec nemohly uskutečnit.

Uspořádat hokejovou benefici není jednoduché

„Všem partnerům za podporu moc děkujeme. Ono se to možná nezdá, ale uspořádat takovou benefici není nic jednoduchého. Když jedete hrát fotbal, stačí vám kopačky, ručník a čtyři auta, kam se vejde jedenáct hráčů. U hokeje je to něco jiného. Musíte zaplatit led, autobus, každý potřebuje hokejovou výstroj. K tomu je nutné připočítat i další lidi, kteří nám pomáhají v zázemí. Je to zkrátka minimálně dvacetičlenný ansámbl," přiblížila jedna z výrazných opor HC Olymp Praha.„Pokud máme partnery, kteří jsou ochotni přispět na dobrou věc, rádi jim zase dáme prostor se prezentovat a pak jsou snad všichni spokojení. Nám dělá dobře, když pomůžeme někomu, kdo to potřebuje. A už jsme tímto způsobem objeli půlku Evropy, od Belgie po Moskvu a všude to byla pecka," uzavřel Martin Dejdar.   

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Škola Svítání