Pardubice budou hostit soutěž Pekař roku junior

Pardubice – Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice bude v úterý a středu 29. a 30. března hostit již 24. ročník národní soutěže Pekař roku 2022 v kategorii junior. V klání se utká 10 finalistů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.

Soutěžící čeká příprava pšenično-žitného chleba a běžného i vícezrnného pečiva. Finalisté budou dále soutěžit také s vánočkami a tradičními chodskými koláči. Odborná porota bude hodnotit dovednosti, manuální zručnost, nápaditost a originalitu zpracování. Na vítěze soutěže čeká titul Pekař roku 2022 – junior, velký pohár a zejména zájem pekařských firem o šikovného řemeslníka.

Soutěž Pekař roku  – junior se pravidelně koná pod záštitou Svazu pekařů a cukrářů v ČR. Svaz studenty pekařských oborů podporuje prostřednictvím zřizovatelů speciálním stipendiem, vydává odborné publikace a propaguje pekařský obor jako celek. Svaz pekařů a cukrářů zároveň propojuje potravinářské školy a učiliště s pekárnami a výrobní praxí. „Pekařství je v naší zemi velmi tradičním řemeslem s bohatou historií. Uvědomujeme si, že výchova mladé generace je pro náš obor opravdu důležitá, a naším posláním je podporovat nové talenty," říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR, a dodává: „Těší nás, že se Střední průmyslovou školou potravinářství a služeb Pardubice můžeme na tomto projektu spolupracovat."


Svaz pekařů a cukrářů v České republice, z. s. (SPaC ČR), je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru a podporuje jejich činnost. V současné době sdružuje 130 členů – pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin, služeb a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz.

Zdroj a foto: Double-U PR, s. r. o.