Pardubice budou během adventu vonět perníkem už třetím rokem

Pardubice – Na Advent s vůní perníku se mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubic těšit už třetí rok po sobě. První dva ročníky této pohodové akce, kdy kavárny a cukrárny ve městě nabízely jednu perníkovou dobrotu lepší než druhou, se pořadatelé, tedy pardubické infocentrum a radnice, rozhodli pokračovat. Letos snad v neomezené podobě bez protiepidemických opatření.

„Chuť i vůně perníku v době adventu byly trefa do černého. Potěšily nás pozitivní ohlasy od zákazníků i provozovatelů kaváren a cukráren a sám se těším, až s rodinou znovu vyrazím do ulic města ochutnat některou z perníkových dobrot," uvedl primátor města Pardubic Jan Nadrchal.

Oblíbená a nezaměnitelná vůně pro Pardubice typického produktu se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků od první adventní neděle, která letos připadá na 27. listopadu. Po celý předvánoční čas tak bude možné do místních cukráren a kaváren chodit ochutnávat perníkové speciality. „Perníkový bonus v době adventu letos nabídne ještě více kaváren než v loňském roce. Celkem se můžete ochutnat typickou pardubickou pochoutku ve 22 cukrárnách a kavárnách, a to v celkem 37 variantách! Všem bych chtěla znovu poděkovat za nadšené zapojení do této akce," uvedla pořadatelka Miloslava Christová, ředitelka Turistického informačního centra Pardubice.

"V nabídce letos nebude chybět fantastický citronový dort s perníkovým korpusem, Porter dort s perníkovým kořením, perníkový trdelník, perníkový šnek v peci či perníkový nanuk. Z nápojů určitě ochutnejte perníčkové latté se šlehačkou, perníkové pivo, kávu s perníkovým vaječným koňakem či kávový drink s ginem a perníkovým kořením a mléčnou pěnou Gin-gin bread," jmenuje ředitelka Christová. Všechny kavárny letos bude možné poznat i podle označení „Advent s vůní perníku" vylepeného na vstupních dveřích provozoven.

Infocentrum aktualizovalo web, kde jsou označeny všechny zapojené kavárny a kde je také možné dozvědět se také několik zajímavostí z historie tohoto sladkého voňavého pečiva. Věříme, že si provoněnou předvánoční atmosféru v Pardubicích znovu užijete.

Více informací naleznete na www.adventsvuniperniku.cz.

Autor: Alexandra Tušlová
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic