Paralympionik Jiří Suchánek ladí formu s novým vozíkem…

Spytovice – Jiří Suchánek, se v roce 1999 kvůli automobilové nehodě ocitl na vozíku. Nevzdal se a nyní je bronzovým medailistou z Paralympiády 2016 v Riu ve stolním tenisu a rovněž vlastníkem řady medailí z národních i mezinárodních šampionátů. V minulých dnech dostal nový sportovní vozík. Na jeho předání a následný trénink pozval své podporovatele, mezi které patří i radní Pardubického kraje René Živný.

Výkonnost Jiřího Suchánka je na vynikající úrovni i v současné době, což potvrzuje již jistá nominace na Paralympiádu v Tokiu v příštím roce.  Žije ve Zdechovicích a trénuje také v komunitním centru ve Spytovicích, kde má k dispozici stůl pro stolní tenis mezinárodní úrovně. Aby se mohl co nejlépe připravit na Paralympiádu v Tokiu, mu Petr Kupka a Luboš Nekvapil sestrojili zbrusu nový vozík. 

„Rám je pevný svařenec, kola jsou doplněna pogumovanými a pogumovanými ergo obručemi pro lepší kontrolu o pohyb na vozíku. Pro stolní tenis na vozíku je velmi důležitý stabilní, ale zároveň komfortní sed. Kladli jsme důraz na tvar a prodyšnost sedacího polštáře. Bylo třeba se také věnovat kvalitní a pevné opoře zad s cílem lepší stability sedu. Zvolili jsme tedy pevnou zádovou opěrku s reflexními doplňky,“ popsal speciální konstrukci Petr Kupka. „Chtěli jsme udělat Jirkovi vozík, který bude velmi individuální nejen konstrukcí a s ní spojenou funkčností, ale také designem. Chtěli jsme, aby vypadal decentně, ale zároveň zajímavě. Aby na první pohled nebylo vidět, co je na vozíku zobrazeno. Jirka je rebel, poslouchá tvrdou muziku a tak jsme chtěli, aby se i tohle na vzhledu vozíku projevilo,“ dodal Luboš Nekvapil.

Paralympionik Jiří Suchánek ladí formu s novým vozíkem
« 1 z 4 »

Slavnostního předání se zúčastnili kromě René Živného také Radomír Stříška, starosta obce Zdechovice a místní podnikatel ve stavebnictví Petr Urválek. Ti všichni Jirkovu sportovní činnost podporují. „Na Pardubickém kraji dlouhodobě vypisujeme dotační program pro hendikepované sportovce, ze kterého mohl letos čerpat i Jiří Suchánek. Sám, jako bývalý reprezentant České republiky vím, kolik úsilí stojí připravit se na vrcholnou akci. Držím Jirkovi palce, ať se mu podaří vyladit formu na Paralympiádu, ale především, ať mu sport přináší stále radost,“ uvedl René Živný.

Závěrem slavnostního aktu došlo také na praktickou ukázku, kdy se s Jiřím Suchánkem utkal v exhibičním utkání s Mirkem Černíkem.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •