Pár příběhů strážníků…

Pardubice – Služba strážníků Městské policie Pardubice je náročná, ale častokrát i kuriózní či zábavná.

Jak s debrecínkou za mříže

Drobná krádež uzenin v hodnotě pouhých 34 korun pravděpodobně skončí až pobytem za mřížemi. Hlídka strážníků v obchodním domě převzala od ostrahy 27letého muže, který bez placení zkusil přenést přes pokladnu debrecínskou pečeni. Drobná krádež zanedbatelné hodnoty mu ale vynesla rovnou trestný čin. Dotyčný byl před 3 měsíci podmínečně propuštěn z výkonu trestu a tímto kouskem si zřejmě zajistil jeho opětovné pokračování.

Kradené kolo neměl osvětlené

Zloděje jízdního kola přímo na kradeném přibližovadle zadrželi strážníci při noční hlídce v ulicích Pardubic. Hlídka si původně povšimla neosvětleného cyklisty. Když si na něj posvítila, ukázalo se, že jde o muže strážníkům dobře známého svou kriminální činností právě na poli jízdních kol. Ukázalo se, že 43letý muž je podezřelý právem. Kolo, na kterém jel, bylo nedávno policistům nahlášeno jako kradené. Strážníci na místě předali věc policejní hlídce a pomohli s eskortou podezřelého na policejní stanici, ale ještě předtím mu za neosvětlenou jízdu uložila třísetkorunovou pokutu.

Strážníci dvakrát v roli zachránců

Dva výjezdy k seniorům v nouzi za jednu noc. Strážníci zasahovali v bytě, kam je přivedlo volání nouzového tlačítka Signál v tísni. Nalezli zde starší ženu, která při nasedání na invalidní vozík upadla a nebyla schopna se vlastními silami zvednout. Strážníci tedy ženě pomohli zpět a protože další pomoci nebylo třeba, místo opustili. Ani ne po půl hodině přijalo operační středisko další výzvu z jiného bytu. Tam hlídka nalezla ženu, která si po pádu stěžovala na bolest nohy. Zde už hlídka přivolala záchrannou službu, která ženu převezla do nemocnice. Strážníci také kontaktovali rodinu zraněné ženy, která si zabezpečila byt.

Dojemný návrat vozíku (titulní foto)

Muž tlačící nákupní košík, v nákupním centru se většinou nazývá zákazník. Proto strážníky zajímal 39letý muž v Bubeníkových sadech, který s ním, zjevně zamyšlen, zabloudil daleko od regálů. Nám velmi dobře známý muž tvrdil, že vozík pouze našel a nyní byl právě na cestě jej vrátit zpět. Bohužel ale kráčel přesně opačným směrem. Hlídka mu tedy rozhodla pomoci zorientovat se v jeho konání i směřování. Strážníci samozřejmě byli jeho poctivostí natolik dojati, že dokonce souhlasili s tím, že jej rádi na jeho cestě doprovodí, aby byli svědky naplnění jeho slibu. Hned poté muži popřáli další cestu s upřímným přáním, aby se už na svých cestách nikdy nezatoulal s jinou cizí věcí.

Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice

  •  
  •