Památník Zámeček zve na speciální vánoční program

Pardubice – Na letošní čtvrtý adventní víkend, tedy sobotu 17. 12. a neděli 18. 12., Vás zveme do Památníku Zámeček na speciální program pro celou rodinu.

Oba dny Vás ve foyer čeká vánoční tvořivá dílna. Děti i dospělí si budou moci vyrobit například originální papírové ozdoby či barevnou vánoční hvězdu. Dále budete mít prostor zapojit se do lepení vánočního řetězu a na vnitřní stranu proužku papíru napsat Vaše vánoční poselství a přání. V sobotu dílna poběží od 13:00 do 17:00, v neděli od 13:00 do 15:00.

Na zlatou neděli na dílnu navážeme venkovním programem. Zveme Vás ke společnému zpívání vánočních písní s pěveckým sborem Základní umělecké školy Pardubice, Havlíčkova pod vedením umělecké vedoucí Zdeňky Grossové. Koncert začne v 15:00. V neděli si od nás můžete do Vašich domovů odnést vedle papírových ozdob i Betlémské světlo jako symbol míru, lásky, naděje a přátelství.

Vstup na obě akce je zdarma, není potřeba ani předchozí rezervace. Pro bezpečné přenesení plamínku z Betléma doporučujeme přinést si například vlastní lucerničku nebo sklenici se svíčkou.

Těšíme se, že si v předvánočním shonu uděláte chvilku čas a prožijete s námi klidnou vánoční atmosféru.

Autor: Kateřina Hloušková
Zdroj a foto: Památník Zámeček / Zámeček Memorial