Otevření další základny pro záchranáře nestojí nic v cestě…

Holice – Výstavba výjezdové základny pro Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje v Holicích je u konce.  Na kontrolním dni se o její připravenosti přesvědčil i radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr. 

„Stavba byla dokončena v termínu bez vad a nedodělků. Jediné, co způsobilo do jisté míry objektivní prodlevu, bylo připojení elektroměru, aby mohla být spuštěna vzduchotechnika a tepelná čerpadla. Vše se podařilo vyřešit, a tak se mohlo uskutečnit řádné předání nové základny Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje. Do ostrého provozu bude tato stanice uvedena na přelomu srpna a září,“ sdělil radní po oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Základ ZZS v Holicích je jednopodlažní novostavba s vyhovujícími prostory pro personál, techniku a dostatečnými skladovacími prostory. Její vybudování řeší současné nevhodné umístění v provizorních prostorách města. „Nová budova je situována v blízkosti komunikace I/35 a záchranáři tak budou rychleji u nehod, které jsou na této silnici časté.  Celkové náklady na výstavbu jsou 19,3 milionů korun,“ dodal Ladislav Valtr.

Základna pro záchranáře IZS Holice
« 1 z 5 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •