Osm hodin práce. Strážníci zachránili fototechniku za desetitisíce…

Pardubice – Příběh s neuvěřitelně dobrým koncem se minulý týden odehrál na pardubickém hlavním nádraží. Za šťastným koncem stála trpělivost a mravenčí práce strážníků Městské policie Pardubice. Ti zvládli do rukou majitele vrátit zapomenutý batoh s fototechnikou v hodnotě 160 000 korun, který by jinak zřejmě skončil bůhvíkde.

Celý příběh začal telefonátem z linky 112, kam se před třiadvacátou hodinou obrátil fotograf Petr Mrázek. Ten v Pardubicích přestupoval na vlak na Slovensko, ve spěchu ale zapomněl na čtvrtém nástupišti batoh s fototechnikou.

„Po dlouhé době jsem někam vyrážel vlakem, fotoaparát a čtyři objektivy jsem pořídil teprve nedávno a s sebou navíc táhl kufr. Že mi batoh chybí, jsem zjistil až v jedoucím vlaku. Nedovolal jsem se na nádraží, proto jsem se pomocí linky 112 spojil se strážníky s žádostí o pomoc. A také jsem nechtěl, aby nastaly nějaké zbytečné manévry, kdyby někdo zapomenutý batoh třeba považoval za bombu,“ popsal Petr Mrázek.

Pro volajícího jsme neměli dobré zprávy. Stačilo dvacet minut a batoh už na čtvrtém nástupišti nebyl. Jenže operační městské policie to nechtěl vzdát a pustil se do analýzy kamerových záznamů, která mu zabrala dlouhé tři hodiny. Jenže na konci mohl zajásat. „Poctivého nálezce“ se mu totiž podařilo dohledat včetně jízdního kola, kterým na nádraží přijel.

Osm hodin práce. Strážníci zachránili fototechniku za desetitisíce
« 1 z 9 »

Tento muž v červené bundě si pro odložený batoh došel z třetího nástupiště, sebral jej, vrátil se zpět na třetí nástupiště a odjel vlakem směr Praha. Strážníkům zbývala jedna jediná možnost – trpělivost. A tu zase projevila hlídka strážníků z Polabin. Zatímco na odložené kolo našeho podezřelého už mířila kamera, strážníci čekali opodál. A ráno o půl sedmé se dočkali. Muž v červené bundě přišel. A co bylo nejlepší – s celým fotobatohem na zádech. „Předpoklad, že se pro kolo vrátí a ten batoh bude ještě pořád mít u sebe, se nám naštěstí vyplnil. Kolegové si jej vzápětí zajistili a zběžnou prohlídkou mohli konstatovat, že v batohu nic nechybí. Obratem jsme tak majiteli aparátu mohli dát tu nejlepší zprávu dne,“ doplnil operační Městské policie Pardubice Pavel Leuchter.

Celé tohle detektivní pátrání od začátku až po šťastný konec strážníkům zabralo osm hodin – od prvního oznámení, přes hledání až po zajištění podezřelého. Ale vyplatilo se. Podezřelého 48letého „nálezce“ znají strážníci ze společnosti zlodějů kol a narkomanů. Ten samozřejmě tvrdil, že byl právě na cestě nález v hodnotě sto šedesáti tisíc korun odevzdat. I s touto historkou si jej převzala policejní hlídka.  

Ze šťastného konce máme radost, stejně jako majitel fototechniky, který se u nás zastavil poděkovat a setkal se zde i s Pavlem Leuchterem, který se hlavně zasloužil o šťastný konec. „Přišel jsem strážníkům poděkovat osobně, protože cítím, že pro to udělali daleko víc, než byla jen jejich povinnost,“ dodal fotograf Petr Mrázek.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •