Ošetřování zraněných a agresivní opilec…

Pardubice – Ve středu 20. května strážníci v Pardubicích odbavili celkem 117 událostí. Asistovali u dopravní nehody vozidla s odpadem, pomáhali mírnit drobné občanské spory ale i sbírali dvě ptačí mláďata. Krom těchto událostí řešili i zraněné nebo opilé lidi.

Ošetřování zraněných

Hned několikrát strážníci ošetřovali zraněné v ulicích města. Po telefonickém upozornění vyjeli k hlavnímu nádraží za 72letým mužem, který spadl z kola a zranil si koleno a hlavu. Krom toho u něj ale strážníci také naměřili 2,72 promile alkoholu v dechu, než jej předali záchranné službě.

Na hlavním nádraží o chvíli později zasahovali podruhé. Na žádost vlakové čety z přijíždějícího vlaku pomohli vystoupit muži, který zjevně nebyl zdravotně v pořádku. Strážníci postupným dotazováním a ze zkušeností poznali, že 76letý muž trpí akutními příznaky diabetu a přivolali záchranku. Zdravotníkům pomohli s transportem nosítek přes schody z nástupiště a nádražní haly.

Dále asistovali hasičům u otevření bytu, kde se nacházela seniorka, která po pádu již nebyla schopna sama vstát. O ženu se dále postará pečovatelská služba a náhradními klíči je již vybavena i sousedka.

Agresivní opilec

Z říše snů probouzela hlídka strážníků muže, který své pohodlí našel na autobusové zastávce na Bělehradské ulici v Pardubicích. Sedačky zastávky však jsou určeny pro cestující, ale nikoliv do říše snů.

Spící 25letý muž ze Slovenska navíc krom roušky odložil i slušné vychování a strážníkům začal vulgárně nadávat i přesto, že mu nabídli lepší místo k dospání. S více než 2,5 promile v dechu byla záchytná stanice jeho další stanicí. Tam se však muž navíc pokusil napadnout zřízence. Tomu opět zabránili strážníci. Po vystřízlivění mu za jeho nevhodné chování byl vystaven účet na pět tisíc korun.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice