ORL klinika Pardubické nemocnice nabídne telefonické konzultace při Světovém dni hlasu…

Pardubice – U příležitosti Světového dne hlasu je možné 16. dubna absolvovat telefonickou konzultaci se specialistou ORL kliniky Pardubické nemocnice ohledně obtíží s hlasivkami.

Déle trvající chrapot, obtíže s hlasivkami nebo třeba dlouhodobé bolesti v krku. To vše jsou varovné signály, které by člověka měly zavést na vyšetření k odborníkovi. Každoročně na tuto problematiku upozorňuje osvětová akce Světový den hlasu, k níž se tradičně připojuje i Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice. Letošní rok nebude výjimkou, ovšem akce bude probíhat jinou formou než v minulých letech.

„Z důvodu současné epidemiologické situace je omezen provoz poraden a ambulancí, proto tentokrát není možné veřejnosti nabídnout preventivní vyšetření ve foniatrické ambulanci. Jedná se však o tradiční akci a závažnou problematiku, proto jsme se rozhodli zvolit jinou formu. Zájemcům poskytneme telefonické konzultace,“ uvedl Jaroslav Praisler, vedoucí foniatr ORL kliniky Pardubické nemocnice.

Telefonické konzultace v rámci Světového dne hlasu se uskuteční ve čtvrtek 16. dubna 2020 mezi 11.00 až 13.00 hodin. Ohledně dotazů týkajících se obtíží s hlasivkami, chrapotem či bolestí v krku je možné volat na telefonní číslo 46601 5323, zodpovídat je bude přítomný ORL specialista.

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •