Opravený domov mládeže bude sloužit i budoucím leteckým specialistům…

Moravská Třebová – Stavební práce na Integrované střední škole i na Gymnáziu a letecké střední odborné střední letecké škola jsou v plném proudu. Pardubický kraj provádí na obou svých školách rekonstrukce budov.  

„Na budově dílen ISŠ Moravská Třebová na ulici J. K. Tyla realizujeme projekt zateplení v hodnotě 10 milionů korun.  Práce budou dokončeny na podzim letošního roku. Výuka na škole nebude omezena. Další práce probíhají na ubytovacích prostorech v budově kláštera. Od září zde budou moci bydlet žáci obou škol. Uvítají to zejména ti, kteří dojíždí na střední leteckou školu. O tu je velký zájem a studium zahájí už druhý ročník,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Oprava dvou pater domova mládeže, který je ve stejném objektu jako školní jídelna budou stát 9,4 milionů korun. Vybavení jako židle, postele, stoly nebo povlečení vyjdou na 1,9 milionů korun.

„Drobné úpravy realizujeme i na gymnáziu. Žáci se mohou těšit v novém školním roce na rekonstruovanou učebnu IT, opraveny budou také toalety v jednom patře. Celkově se zde jedná o náklady ve výši 2,2 milionů korun,“ dodal radní Bernášek.

Opravený domov mládeže bude sloužit i budoucím leteckým specialistům
« 1 z 5 »

Pardubický kraj dále informoval, že bude na ISŠ Moravská Třebová investovat i v roce 2021. Realizovat se budou projekty na úsporu energií na dalších budovách školy. Náklady by měly činit 33 mil. Kč.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •