Oprava tělocvičny bude hotová do podzimu…

Orlickoústecko – Na začátku roku se hejtman Martin Netolický, při své návštěvě Ústí nad Orlicí, dohodnul s vedením města, že bude opravena tělocvična na Uměleckoprůmyslové škole v Ústí nad Orlicí. V té se nyní intenzivně pracuje, o čemž se přesvědčil i radní pro školství Bohumil Bernášek při své nedávné návštěvě školy. Hotovo bude na podzim letošního roku.

 „Jedná se o největší tělocvičnu v Ústí nad Orlicí, která je hodně využívána a to nejen žáky školy. Pravidelně zde trénují domácí basketbalisté, florbalisté, atleti, volejbalisté nebo fotbalisté,“sdělil radní Bohumil Bernášek.

Se stavbou se začalo se v červenci a ukončeno bude na podzim letošního roku. Výuka tělocviku však není ohrožena, neboť v blízkosti školy jsou kvalitní venkovní sportoviště.

 „V rámci opravy bude položena nová kvalitní palubovka.  Pod novou podlahou bude hydroizolace asfaltovým pásem. Součástí investice je i dřevěný obklad po celém obvodu tělocvičny. Rozpočet stavby je asi 2,4 milionů Kč, které jsou hrazeny z rozpočtu kraje,“ řekl Bohumil Bernášek.

Od nového školního roku nastoupí do školy přibližně stejný počet žáků jako v loňském roce. Tradičně velký zájem byl o uměleckoprůmyslové obory.  Během svého studia žáci často pracují na reálných zakázkách. Škola spolupracuje nejen s městem Ústí nad Orlicí a Pardubickým krajem, ale také s komerčními firmami.

„Známe už termín talentových zkoušek na uměleckoprůmyslové obory pro školní rok 2020/2021. Ty se uskuteční 7. a 8. ledna 2020. Největší zájem čekáme tradičně u oborů Užitá fotografie a média a Grafický design. Zájemci se však mohou také hlásit v lednovém termínu na obory Design oděvů, Interiérový design a Design produktů a obalů,“ informoval ředitel školy Zdeněk Salinger.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •