Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…

Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě osoby v pátrání a budili také několik spících opilců.

Navzdory tomu, že Štědrý den ještě není ani na dohled nám z Dražkovice hlásili, že jim tam po křižovatce běhá prasátko. Naše hlídka tam bohužel už žádné neviděla. Zato v Bartoňově ulici jsme už viděli netopýra, který se hodlal na zimu usadit v bytě na zácloně. Strážníci mu zařídí lepší zimoviště v záchranné stanici Pasíčka. 

Opilý řidič zapomněl svítit

Půl hodiny před půlnocí bývá tma a řidiči proto už mívají při jízdě rozsvícená světla. Jeden řidič za volantem osobního vozu na S. K. Neumanna kroužil dokola po kruhovém objezdu jen při rozsvícených parkovacích světlech. Tím zaujal strážníky ještě o něco více než okružní jízdou a proto jej hlídka zastavila.

Ve chvíli, kdy řidič vystoupil z auta se skvrnou od moči v rozkroku a nejistým jazykem začal vysvětlovat svou jízdu, bylo jasné, že místo osvěty ohledně obsluhy světel vozidla dojde na dechovou zkoušku. Přístroj ukázal hodnoty 1,67 a pak 1,72 promile a to už navzdory půlnočnímu času bylo zcela jasno. 24letého muže si od strážníků převzala policejní hlídka.

Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky

Polonahý muž, který v neděli po půlnoci klepe ženě za okno. Připomínalo by to scénu z balady Svatební košile od Erbena, ale tomu tam zase chybí hlídka strážníků. Ta do ulice Mladých vyjela tohle oznámení na zjevení prověřit.

Přízrak strážníci spatřili u prodejny na Bělehradské ulici a ten se před nimi kulhavým stylem dal na útěk. Na první pohled bylo vidět, že za zvláštními pohyby 25letého muže jsou utrpěná zranění. Konkrétně zlomený kotník a několikrát viditelně zlomená ruka. Navzdory tomuto stavu se snažil strážníkům stále vysmeknout a bránil se poskytnutí pomoci.

Z popisu dění strážníci pochopili, že muž patrně opustil své ubytování oknem a to okno bylo nad zemí výše, než byly kosti mladého muže schopny zvládnout a mozek vyhodnotit. V našem případě hovoříme o výšce asi devět metrů. Do tohoto stavu duševního a posléze i fyzického jej dovedla konzumace pervitinu. Kvůli němu se muž domníval, že ho všichni chtějí zabít. Asistence strážníků tak byla nezbytná nejen při převozu do nemocnice, ale i v nemocnici při provádění snímků a ošetřování zlomených kostí.

Ve tři hodiny ráno naháněli Bělehradskou ulicí 25letého muže, který pod vlivem pervitinu vyskočil z okna mezi třetím a čtvrtým patrem.
« z 5 »

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…
 • Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka

   
   
 • Policie ČR pátrá: Z místa nehody odjel…
 • Pardubicko – V pondělí 3. ledna 2022 v 5:35 hodin v Holicích na silnici I/36 v prostoru okružní křižovatky ulic Holubova, Bratří Čapků, Hradecká

   
   
 • Východočeské divadlo Pardubice bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu…
 • Pardubice – Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND Festivalu smíchu, jehož

   
   
 • Terminál B postaví společnost BAK…
 • Pardubice – Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu

   
   
 • Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…
 • Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led. Do