Opilý mladý muž porušil, co se dalo. Skončil na záchytce…

Pardubice – Když si na vylidněné ulici sednete uprostřed noci s lahví alkoholu v ruce na lavičku, stoprocentně si Vás někdo všimne.

Jedenadvacetiletého mladíka zaregistrovala právě projíždějící hlídka. I přesto, že noční zákaz vycházení strážníci kontrolují namátkově, v tomto případě toho bylo více, co mladík porušil.

Kromě vycházení po 21 hodině i porušení zákazu popíjení alkoholu na veřejném prostranství. Mladý muž zkomoleně strážníkům pověděl, že žádná taková nařízení nezná a nezajímají ho, protože žije šťastně a spokojně bez televize i internetu. Popíjel prý s kamarády, a když ho všichni opustili, zůstal s lahví vína sám.

Provedená dechová zkouška toto tvrzení jen potvrdila s výsledkem přes dvě a půl promile. Na základě toho rozhodli strážníci o převozu na záchytku a mladíka vyzvali, aby na místě setrval do příjezdu převozní sanitky. Tady ovíněný mladík vycítil svou příležitost a rozhodl se, že vyzkouší hbitost strážníků a dal se na útěk. Lépe řečeno, se o něj pokusil, ale alkohol mu to značně ztížil. Po pár metrech jej strážníci dostihli a nasadili pouta. Poté již následoval převoz na záchytku, kde byl mladík po vystřízlivění dořešen.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •