Opilý bezdomovec napadl strážníka a poškodil sanitu…

Pardubice – Agresivního bezdomovce museli strážníci krotit poté, co se na festivalu v automatických mlýnech pokusil pěstí napadnout obličej jednoho z pořadatelů.

Strážníci po příjezdu zjistili, že muž je silně opilý a stejně tak je i jeho 36letá družka, která se nejprve před návštěvníky i hlídkou vykonala tělecou potřebu na chodník a poté sehrála záchvat, aby s hlídkou nemusela nic řešit. Za doprovodu strážníků ji záchranná služba převezla k vyšetření v nemocnici, kde byl zdravotní problém lékařem vyloučen, zjištěna pouze simulace a pacientka předána na záchytnou stanici.

33letý bezdomovec mezitím dále stupňoval svou agresivitu. Hrozby brzy vystřídalo fyzické napadení, kdy se muži podařilo nakopnout do hrudi jednoho ze strážníků a vzápětí i poškodit sanitní vozidlo městské policie. Za použití donucovacích prostředků a spoutání agresora situaci uklidnili a i on skončil na záchytné stanici. Oba problémoví jedinci poté dostali i náležitou sankci.

Roušky opět řešíme

Povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách se začíná opět promítat do spektra telefonátů, které strážníci odbavují. Jeden příklad za všechny může být sobotní hokejové utkání Pardubic a Třince. Dva fanoušci hostí roušku odmítali nasadit přes výzvy pořadatelů i ostatních fanoušků. Pořadatel proto požádal strážníky o řešení situace. Hlídka se nejprve snažila oběma mužům domluvit, ti ale nejprve dělali, že nic neslyší a vzápětí začali okolní fanoušky i strážníky častovat nadávkami. Když ani opakované zákonné výzvy k řešení situace nezabrali, došlo na vyvedení fanoušků z omylu i z hlediště a následné sankce.

V této souvislosti upozorňujeme na obecnou povinnost nosit ochranu dýchacích cest ve vnitřních prostorách budov a v hromadné dopravě dle aktuálně platných nařízení. Jde především o vzájemnou slušnost a ohleduplnost. V případě, že strážníci na místo přijedou, budou postupovat dle platné právní úpravy, kdy je možná sankce na místě až do deseti tisíc korun.

Problémy s alkoholem

Hned několik případů, kdy strážníci o víkendu zasahovali, bylo spojeno s nadměrnou konzumací alkoholu. V jednom z případů vyjížděli k ženě, která nadýchala přes 2 promile alkoholu. Ta původně volala na linku 112 a uváděla, že ji nebaví žít a hrozila sebepoškozováním. Ve spolupráci se záchrannou službou byla žena na záchytnou stanici.

Spolu se záchranáři šli strážníci také do hotelového domu na Bělehradské ulici, kde nalezli bezvládně ležícího muže z Rumunska. Ten před svým odpadnutím údajně zvládl vypít tři litry vodky a tento výkon zakončil piruetou a úderem hlavy o noční stolek. 46letý muž nakonec skončil v nemocnici.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •