Opilému spáči v autě hlídka domlouvala, aby nejezdil. Ten nedbal…

Pardubice – Strážníci rybařili. Na hrábě jim zabrala koloběžka; Opilému spáči v autě hlídka domlouvala, aby nejezdil. Ten nedbal; Hledá se nálezce ledvinky

Hodinu a půl po půlnoci už většina lidí ve městě spokojeně spí. Pravda, většina tak činí v posteli nebo jiném podobném kusu nábytku. Proto strážníky zaujal muž, který se ke spánku uložil v nastartovaném vozidle v Nerudově ulici.

Vydali se tedy zjistit, zda by muž nenašel nějaké lepší lůžko. Když přitom u dveří řidiče málem šlápli do čerstvě vypadající louže zvratků, zpozorněli. Klepáním na okno se muže uvnitř podařilo probudit a potvrdit kvalifikovaný odhad, že natankované bude nejen auto, ale i jeho obyvatel. Čerstvě probuzený muž přiznal, že je pod vlivem alkoholu, a proto nemůže s vozidlem odjet. Spát v autě proti předpisům není a o zákazu jízdy pod vlivem alkoholu strážníci muže důkladně poučili. Ten jim to také přislíbil. Předsevzetí mu dlouho nevydrželo.

Hlídka ještě ani nebyla z dohledu a kontrolované vozidlo se dalo do pohybu. Následovala rychlá obrátka hlídky a zastavení vozidla. Tentokrát už došlo i na dechovou zkoušku s výsledkem 1,14 promile. K tomu se 27letý muž přiznal, že dnes kromě postele a soudnosti nemá už také nějakou dobou ani řidičský průkaz. Strážníci jej tedy pro podezření z trestného činu předali k dalšímu opatření hlídce Policie České republiky. 

Strážníci rybařili. A v pracovní době. Samozřejmě nešlo o jen tak obyčejný výlov – nahazovali jsme hrábě a z vody nevytáhli elektrického úhoře, ale rovnou koloběžku.

Hlídka si totiž všimla, že pod mostem přes Chrudimku na Jahnově třídě leží vprostřed řeky na dně koloběžka. Strážník, zkušený rybář, ihned zavětřil příležitost k neobvyklé trofeji a vyrazil se domů vyzbrojit. Šestimetrový podběrák zkřížil izolepící páskou s hráběmi a tímhle vynálezem začala hlídka z mostu míchat vodu a lovit. Po chvíli snahy se povedlo, koloběžka zabrala a podařilo se ji vytáhnout na břeh. Další zpracování úlovku už si bude muset zajistit provozovatel. 

Hledá se nálezce ledvinky

Zapomnětlivost je hrozná věc a co teprve ve třinácti letech. Dívka v tomto věku zapomněla v sobotu večer na zastávce MHD na náměstí Dukelských hrdinů ledvinku s peněženkou a nastoupila do autobusu. K poznání došlo ještě za jízdy a klusem z následující stanice se snažila omyl napravit, ale pozdě. Z trolejbusu mezitím vystoupil muž patrně seniorského věku, který se opuštěné věci ujal a odešel patrně ulicí Resslova k domovu.

Nálezce jistě ví, že by měl ledvinku i s obsahem vrátit majiteli ale v případě potřeby se o navrácení mohou postarat i naši strážníci, stačí zavolat na číslo 466 859 220. V případě, že nálezce poznáváte, můžete se na totéž číslo obrátit také a my už předání majitelce zařídíme.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice