Opilého agresora vytáhla hlídka z trolejbusu

Pardubice – Konflikt s mužem podezřelým z krádeže v obchodním domě na náměstí Republiky oznámil pracovník tamní ostrahy. Operační na místo poslalo hlídku a zamířil kameru.

Podezřelý muž se snažil ze scény zmizet za pomoci prostředku hromadné dopravy. Hlídka je ale rychlejší než trolejbus a hledanému muži pomohla vystoupit hned na další zastávce nejen proto, že s úhradou jízdného se také neobtěžoval. Vzhledem k předchozí výtržnosti a současné opilosti v hodnotě 2,59 promile mu strážníci objednali taxi na záchytnou stanici, kde byl pro propuštění za své jednání také dořešen. 

S cestou domů seniorovi pomohli strážníci i spolucestující

Ležícího staršího muže na zastávce hromadné dopravy oznámila strážníkům všímavá žena. Hlídka na místě nalezla 77letého muže, který čekal na trolejbus k místu svého bydliště. Vlivem věku a svého onemocnění se ale neudržel svého chodítka a sesunul se k zemi a neměl sílu se hned zvednout. Strážníci už jej našli usazeného zpět na kompenzační pomůcce. Hlídka zkontrolovala, že muži v tuto chvíli nic nechybí a nepotřebuje ošetření. Strážníkům se také přihlásil muž, který měl v plánu cestu na stejnou stanici, na jakou jede senior a přislíbil, že muže doprovodí a pomůže mu s výstupem z vozu. Strážníci muži pomohli nastoupit do trolejbusu a dál už jeli zase po své práci. Děkujeme tímto i vám, kteří si všímáte a pomáháte. 

Cukrovka, 3 lahve vodky a zlomený nos

Na pomoc zraněné ležící ženě vyjela hlídka strážníků v neděli večer. V době příjezdu strážníků už u ženy byli dva mladí muži. Strážníci na místě zjistili, že žena má problémů hned několik. Tím prvním je cukrovka a tím druhým problémem byly tři lahve vodky, k jejichž konzumaci se žena přiznala. Kombinací prvních dvou problémů vznikl třetí v podobě zlomeného nosu. Strážníci spolu se svědky tedy ženu prvotně ošetřili a předali ji přivolané záchranné službě.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice