Opilci, nezajištěná vozidla i bezdomovci hledající teplo, takový byl víkend v Pardubicích

Pardubice – Máme za sebou chladný víkend, kdy se každý zahříval po svém. Někdo sáhl po alkoholu, a pokud to nezvládl, přišli na řadu strážníci.

Od pátku do neděle jsme asistovali u sedmi případů, kdy si hlavní aktéři vždy připsali pozitivní výsledek dechové zkoušky. Pijáky tohoto víkendu se stali tři muži. Původně spolu neměli nic společného, ale nakonec z toho byla u všech skoro stejná hodnota bezmála tří promile alkoholu v dechu, pády na zem i převoz na záchytku, v jednom případě, kvůli rozbité hlavě, do nemocnice.

Strážníci také více vyjížděli k oznámením na osoby bez domova, které se stahovaly do domů, u kterých zůstaly přístupné vchody. V každém takovém případě postupují strážníci vždy stejně. Jedinci jsou poučeni o možnostech noclehu pro osoby bez přístřeší a z místa jsou vždy vykázání. Osvětu mezi touto komunitou také zajišťuje asistent prevence kriminality, který spadá pod městkou policii. Je jakýmsi mezičlánkem mezi strážníky, nízkoprahovými zařízeními a osobami bez domova.

Do výčtu jinak celkem poklidného víkendu také patřily i výjezdy k nezabezpečeným vozidlům. Jednalo se například o stažená okna ve vozidle, otevřené zadní dveře a do třetice zjišťovali strážníci provozovatele, aby mohli vrátit zapomenuté klíče ve dveřích osobního vozu. I to patří k naší práci. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a ilustrační foto: Městská policie Pardubice