Olympiáda dětí a mládeže skončila, sportovci z Pardubického kraje si odváží 52 medailí

Olomouc – Poslední den děti z Pardubického kraje v jednotlivých disciplínách nasbíraly 18 medailí. V součtu s předchozími dny tak výprava kraje veze domů celkem 52 medailí a 11. místo v hodnocení krajů.

„Olympiáda letos nebyla pouze o počtu medailí, ale také o tom, jak se umisťovali i sportovci, kteří žádnou medaili nedostali. Po přepočtu umístění na body jsme tak jako kraj nakonec skončili na celkovém jedenáctém místě," upřesnil způsob hodnocení radní Alexandr Krejčíř zodpovědný za sport.
V posledním dni přidali zlato tenisté, atleti i plavci. Dvouhru vyhrál Pavel Oliver Dufek, který pak se svým parťákem Matyášem Maršíkem přidal výhru i ve čtyřhře. V bazéně si zlato vyplavala Šárka Stolínová v závodě na 50 metrů volným způsobem. Další zlato pak do sbírky přidal Vítek Strnad při běhu na 60 metrů překážek.

Stříbrných medailí přibylo ve čtvrtek 6 – Jakub Dzivý (plavání, 400 m volným způsobem), Magdaléna Karanská (plavání, 100 metrů prsa), Veronika Kotyzová (dálky), Anna Mohoutová (oštěp), dvojice Filip Ondráček a David Šimůnek (beachvolejbal) a tým chlapců basketbalistů. Bronz pak získali: Matyáš Maršík (tenis, dvouhra), Tomáš Winkler (plavání, 50 m volným způsobbem), Charlene Crhová (plavání, 50 m volným způsobem), Pavlína Dvořáková (plavání, 400 m volným způsobem), Denisa Košťálová (dálka), Vítek Strnad (dálka) a smíšená štafeta (běh na 4×60 m).

„Jubilejní desáté letní Olympijské hry dětí a mládeže považuji za opravdu povedené. Rád bych poděkoval nejen všem sportovcům za jejich účast, ale také všem trenérům, koordinátorům našeho regionu, ale i rodičům a dalším fanouškům. Jejich podpora byla skvělá. Všem gratuluji a těším se na olympiádu v lednu 2023, která se bude konat u našich sousedů v Královéhradeckém kraji," dodal Krejčíř.

Zdroj a foto: Pardubický kraj