Olympiáda dětí a mládeže skončila. Pardubický kraj veze 15 cenných kovů…

Karlovarský kraj – Po čtyři dny soutěžili mladí sportovci na Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Zápolení skončilo ve čtvrtek večer slavnostním ceremoniálem v KV Areně. Výprava Pardubického kraje veze domů celkem 15 medailí. Našim nejúspěšnějším sportovcem, který na závěrečném defilé účastníků nesl krajskou vlajku, byl třikrát bronzový karatista Jan Müller.

„Děkuji našim sportovcům i jejich realizačním týmům za výbornou reprezentaci Pardubického kraje a gratuluji medailistům k jejich úspěchům. Jsem přesvědčený, že všichni dali do závodů maximum, i když jejich snaha zrovna neskončila vítězstvím. Důležité je, aby je olympiáda motivovala do dalšího tréninku, protože v tomto věku mají pořád dostatek času se zlepšovat a zazářit v příštích letech," řekl na závěr olympiády René Živný, krajský radní pro sport.

Bilance výpravy Pardubického kraje se zastavila na 15 medailích, z toho byla jedna zlatá, čtyři stříbrné a deset bronzových. Největším sběratelem cenných kovů byl karatista Jan Müller, který si domů veze tři bronzy. Na stupně vítězů se dostal ve třech ze čtyř disciplín, v nichž startoval. Po dvou medailích mají také další karatisté Galen Daren Paterson a Barbora Kratochvílová a biatlonista Daniel Barvínek.

Olympiáda dětí a mládeže skončila. Pardubický kraj veze 15 cenných kovů
« z 11 »

V soutěži krajů, kam se započítávají všechny výsledky všech sportovců, skončil Pardubický kraj na 11. místě. Vítězem se stal Liberecký kraj před Královéhradeckým a Jihomoravským. Smolná a povzbudivá zároveň je pro Pardubický kraj výsledková listina jednotlivých sportů. Kromě karatistů a biatlonistek byly v součtu třetí nejlepší také krasobruslařky Pardubického kraje, ale ani v jednom závodě nedosáhly na medaile. Svědčí to ale o velké vyrovnanosti sportovců v daném odvětví.

Pardubický kraj vyslal na devátou zimní Olympiádu dětí a mládeže do Karlovarského kraje 94 sportovců, celkem jich na západě Čech závodilo 1340. Další desítky lidí tvořily realizační týmy. Příští dětskou olympiádu, tentokrát letní, bude v roce 2021 hostit Olomoucký kraj.

Medailisté výpravy Pardubického kraje: Vojtěch Vašák (zlatá, karate), Zuzana Kubíčková (stříbrná, biatlon), Filip Křečan (stříbrná, rychlobruslení), Adéla Třasáková (stříbrná, šachy), Tomáš Zrník (stříbrná, lyžařský orientační běh), Daniel Barvínek (2x bronzová, biatlon), Karel Brožka (bronzová, šachy), Barbora Kratochvílová (2x bronzová, karate), Agáta Moskvová (bronzová, lyžařský orientační běh), Jan Müller (3x bronzová, karate), Daren Galen Paterson (2x bronzová, karate) a Tadeáš Pražan (bronzová, karate).

Zdroj a foto: Pardubický kraj
Foto titulní: Flickr.com – Czech Olympic