Okradený muž se čtyřmi promile stíhal zloděje batohu. Vrazil do dveří

Pardubice – Krádež batohu na hlavním nádraží v Pardubicích by svého času mohla svůj děj nabídnout pro groteskový černobílý film. Na začátku byli dva muži a jeden batoh, se kterým jeden z aktérů začal utíkat. Okradený muž na poslední chvíli procitl a jal se loupežníka pronásledovat.

Zde si můžete začít k ději představovat i divoké bušení do klapek pianisty v němém biografu. Poblikávání plátna a roztřesený obraz se odvíjel především v hlavě okradeného a silně opilého muže. Ten nejprve v nádražní hale naboural květináč, čímž upoutal pozornost ostrahy nádraží. Vzápětí svůj nejistý poklus, ještě vylepšil. Naboural a rozbil posuvné dveře na první nástupiště. V tuto chvíli stíhací štafetu převzali pracovníci nádražní ostrahy. Těm už sloužily všechny končetiny bezvadně a tak za chvíli dopadli i utíkajícího muže. Toho stačilo pouze stáhnout. Nikoliv z kůže nebo z internetu, ale z oplocení staveniště, na které se v danou chvíli škrábal.

Dvojici mužů pak ostraha i s batohem předala ostraha strážníkům. Ti zjistili, že zatímco podezřelý 33letý muž nadýchal 0,83 promile alkoholu v dechu, okradený je na tom daleko hůře. 32letý muž vydechl 4,05 promile alkoholu. Podezřelý muž se situaci snažil zachránit tvrzením, že je něco jako Robin Hood – okradenému muži prý předtím dal pět tisíc korun na drogy, ale jelikož žádné neměl, vzal si tedy své peníze zpět i s úroky. Příběh hezký, ale příliš v něj nevěřil snad ani sám podezřelý.

Vzhledem k tomu, že finanční hotovost v batohu dosáhla částky deset tisíc korun a pachatel se zmocnil batohu, který měl poškozený při sobě, naplnil tím hned ve dvou bodech podmínky pro spáchání trestného činu. S tím byl také předán hlídce Policie České republiky k dořešení. To ale ještě nebylo všechno. Zapomenout nesmíme ani na rozbité dveře rozbité dveře. Vzhledem k tomu, že i zde škoda může být vyšší než deset tisíc korun, skončil v řešení policistů i druhý z mužů.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice