Odběrové místo v Pardubické nemocnici rozšiřuje provozní dobu…

Pardubice – Od 1. září 2020 se prodlužuje provozní doba odběrového místa pro testování na COVID-19 v Pardubické nemocnici. Odběry se budou provádět od pondělí do pátku od 8.00 do 12.00 hodin. Od poloviny září se začne testovat i o víkendu.

Kromě změny provozní doby se mění také místo, kde se odběry provádějí. Od září se pro tento účel začne využívat ambulance v budově č. 8. Od 12. září bude o víkendu odběrové místo otevřeno od 7.00 do 9.00 hodin. „Vzhledem k celorepublikovému nárůstu počtu případů covid-pozitivních pacientů a nadcházejícímu podzimu, kdy můžeme očekávat zesílení epidemie, prodlužujeme provozní dobu odběrového místa v Pardubicích, abychom vyhověli všem požadavkům na testování,“ uvedla ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková.

Provozní doba odběrového místa v Litomyšlské nemocnici zůstává nezměněná, tedy každý všední den od 7.00 do 12.00 hodin. Od pondělí 31. srpna se však odběrové místo přesunulo do budovy C Litomyšlské nemocnice (bývalé kožní oddělení).

Pacienti se na odběr v Pardubické a Litomyšlské nemocnici musí předem prostřednictvím on-line formuláře, ve kterém si zvolí termín odběru. Formulář je dostupný na webových stránkách nemocnice www.nempk.cz/testovani.  

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje

  •  
  •