Od nehod se neodjíždí. Platí to i pro cyklisty…

Pardubice – Od nehody se neodjíždí. Mantra všech parkovišť obchodních domů platí i pro cyklisty. Jeden takový srazil na chodníku na třídě 17. listopadu v Pardubicích ženu. Ale než se kdo stačil rozkoukat, vsedl zpět na kolo a šlápl do pedálů.

Rychlejší než finalista pardubické tour je ale telefon a na operační středisko linky 156 i 158 přišly telefonáty oznamující začátek tohoto sólo úniku. Na operační středisko Městské policie přišel od svědka telefon, popisující závodníka a jeho dres velmi přesně.

V přímém přenosu pak jeho pohyb zaznamenala i jedna traťová kamera a tak po jeho stopě vyrazilo i vozidlo městské policie, zatímco hlídka státní polici zajistila místo startu. Rychlá prohlídka trati přinesla cílené výsledky. Unikající sólista pokus vzdal a byl strážníky za hotelem Labe nalezen ve chvíli, kdy ve snaze vyhnout se pozornosti už převlékal dres. Marně.

Za dohledu hlídek městské i státní policie se tak vrátil na začátek etapy, kde se podrobil dopingové kontrole s výsledkem pozitivním. A to jak na alkohol, tak na užití jiné návykové látky. 26letý závodník pak už nehodu ani nezapíral a skončil v řešení policistů zabývajících se dopravními nehodami.

Co se týče cyklistů, v uplynulých dnech se strážníci v centru města zaměřovali na neukázněné cyklisty.

Budeme ještě více konkrétní: podívali jsme se hlavně na třídu 17. listopadu. Krom nesčetných napomenutí tam strážníci udělili také 13 sankcí jako připomenutí, že Pardubice sice jsou městem cyklistů, ale i pro ně platí jistá pravidla. Velkým překvapením byla tato zvýšená kontrola také pro několik uživatelů elektrokoloběžek.

Jak jsme připomínali už na několika preventivních akcích – elektrokoloběžka spadá do stejné kategorie jako elektrokolo a i na tyto jezdce se tak vztahují povinnosti cyklistů. Za nás dodáváme ty 3 nejhlavnější: Kolo nepatří na chodník, jezdec mladší 18let musí mít na hlavě cyklistickou přilbu a alkohol ani drogy nepatří ani za řídítka.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny