Objevte kouzlo virtuální reality v novém IQ PARKU IDEON v Pardubicích!

Pardubice – Poznejte dosud nepoznané světy! Objevte kouzlo virtuální reality! Kde? V nově vybudovaném centru zábavy, které se nachází v přízemí kulturního a společenského centra IDEON v Pardubicích. Slavnostně otevřeno bude v pátek 5. listopadu 2021 od 9 hodin. Vstup do něj bude v tento speciální den zcela zdarma!

Atrakce, které probouzejí hravého ducha

IQ PARK IDEON je plný interaktivních atrakcí. „Můžete si zde vyzkoušet svoje schopnosti, poznat něco nového a zábavnou formou se dozvědět spoustu důležitých a užitečných informací. Atrakce v IQ PARKU IDEON jsou tvořeny tak, aby v dětech probouzely hravého ducha, zdravou soutěživost a zájem o fyzickou aktivitu," říká Petr Vašíček, zakladatel centra, ve kterém se určitě nebudete nudit.

Horská dráha nebo cesta vesmírem

S pomocí virtuálních brýlí se tu přenesete na horskou dráhu nebo se vydáte na cestu vesmírem. „Na závodním simulátoru si otestujete své řidičské a závodní schopnosti. Budete mít jedinečnou příležitost zde řídit závodní auto nebo se projet na pořádné motorce neomezenou rychlostí," přibližuje Petr Vašíček. 

Na populárních sportovních simulátorech si můžete zahrát ragby, fotbal, hokej, basketbal, kriket, lakros nebo golf a vyzkoušet stále populárnější biatlon. „Propojili jsme běžkařské trenažery s biatlonovou tratí," upřesňuje zakladatel centra, kde ani o střílení nepřijdete. A to nejen při biatlonu, ale také díky unikátnímu loveckému simulátoru. „Zde je možné si vybrat lov divočáků, ptáků v lese či na louce, a to ve všech ročních obdobích," dodává Petr Vašíček.

V Pardubicích vzniklo nové centrum zábavy. IQ PARK IDEON bude patřit hlavně virtuální realitě
« z 59 »

Interaktivní horolezecká stěna i Xbox

V pardubickém IQ PARKU IDEON na vás čeká rovněž interaktivní horolezecká stěna. „Díky unikátní technologii je na horolezeckou stěnu promítána hra, kterou můžete ovládat fyzickým pohybem na stěně a zažít spoustu zábavy," vysvětluje zakladatel centra, v němž si vychutnáte i Xbox dobrodružství s kamarády. A to ve větším prostoru, než je ten u vás doma v obýváku. „Společně budete moct sjet divokou řeku nebo si zahrát fotbal," doplňuje Petr Vašíček.

IQ PARK IDEON láká také na tabuli s interaktivní optikou. Dětem pomůže pochopit, jak funguje lom světla před čočkou fotoaparátu či dalekohledem. Za pozornost stojí rovněž interaktivní pískoviště s projekcí. Ta umožní netradiční promítání barev oceánů, země, hor a sněhu na písek. „Můžete si tak vytvořit své vlastní ostrovy nebo nejvyšší zasněžené vrcholky hor," uvádí zakladatel IQ PARKU IDEON, který je určen pro všechny zájemce od 8 let.

Bližší informace najdete také na webu www.iqparkideon.cz, na Facebooku @iqparkideon, Instagramu iqpark_ideon, e-mailu info@iqparkideon.cz, případně telefonu 725 117 183.