O prodlouženém víkendu alkohol chutnal, bohužel i nezletilým…

Pardubice – Během prodlouženého víkendu řešili strážníci celkem 15 událostí, které měli spojitost s konzumací alkoholu.

Většina aktérů událostí se toho skutečně nebála a popustila uzdu. Dospělí jedinci bez ohledu na pohlaví s přehledem pokořili hodnotu přes 3 promile a na záchytku byly odvezeni ve stavu, kdy neměli potuchy, kdo a kde vlastně jsou. Například pětatřicetiletý muž si do poslední chvíle myslel, že se jedná o únikovou hru a všechno je jen jako. Až na záchytce pochopil, že bude lepší se z opilosti vyspat.

Seznam alkoholických sedánků rozšířili i mladiství a bohužel i nezletilí. Čtyřčlennou skupinku ve věku 14 až 15 let nachytala hlídka v Tyršových sadech. Dechová zkouška byla u všech aktérů pozitivní s výsledky v rozmezí 0,31 až 1,07 promile alkoholu. Tento mejdánek pod širým nebem ukončili strážníci i přivolaní rodiče, kteří si své děti odvezli domů.

Podobně dopadl dýchánek i třech kamarádů ve věku 14 až 17 let, kteří na sebe upozornili rychlým útěkem při spatření strážníků. Po jejich doběhnutí bylo už jasné proč. Všichni tři měli pozitivní dechovou zkoušku. I v tomto případě byli vyrozuměni rodiče a úřední záznamy poputují i na odbor sociálně-právní ochrany dětí.

Od začátku prázdnin takto strážníci nachytali již 10 osob mladších osmnácti let. Kontroly na popíjení alkoholu budou pokračovat i v dalších prázdninových dnech.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •