Novým asistentem trenéra BEKSY Dina Repeši se stal chorvatský trenér Vanja Miljković

Pardubice – Realizační tým BK KVIS Pardubice je necelé tři týdny před začátkem přípravného období kompletní. Poté, co na začátku června na vlastní žádost ukončil své působení v Bekse dosavadní asistent trenéra Adam Konvalinka, klub velmi intenzivně řešil obsazení asistentské pozice a po pečlivém zvažování se dohodl na spolupráci s chorvatským trenérem Vanjou Miljkovićem. Osmatřicetiletý rodák z Osijeku má za sebou dlouholeté působení na asistentské pozici v chorvatském klubu KK Vrijednosnice Osijek, v němž od roku 2009 strávil 10 sezon v řadě. Následující tři sezony pracoval v Maďarsku: nejprve coby hlavní kouč ženského týmu PINKK Pécs, poté jako asistent trenéra v mužském VSK Panthers Pécs.

Beksa zahájí společnou přípravu na novou sezonu 2022/2023 v pondělí 15. srpna, a to právě pod vedením nového asistenta Vanji Miljkoviće, neboť hlavní kouč Dino Repeša si až do poloviny září plní své asistentské povinnosti u chorvatského národního týmu.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Po odchodu Adama Konvalinky pro nás pochopitelně bylo naprosto zásadní, abychom rozšířili náš trenérský tým o nového asistenta. Jsme velice rádi, že můžeme v Bekse přivítat Vanju Miljkoviće, jenž bude zastávat nejen asistentskou pozici u A-týmu, ale zároveň bude působit coby hlavní kouč prvoligového týmu U23 a jako jeden z trenérů projektu Golden Talents, kde se bude podílet na individuálním rozvoji našich mladých hráčů.

Při volbě nového asistenta pro nás byla jedním z klíčových kritérií chuť pracovat nejen u mužské složky, ale právě i s mladými, talentovanými hráči, které chceme v duchu klubové filozofie postupně zapracovávat do mužského basketbalu. Hned od našeho prvotního kontaktu s Vanjou bylo naprosto zřejmé, že se v tomto ohledu plně shodujeme. Vanja má s trenérskou prací s mládežnickými týmy bohaté zkušenosti, přičemž jeho doménou je právě rozvoj individuálních činností. Velký zájem o práci v Bekse, který Vanja od prvních chvil projevoval, ve spojení s vynikajícími referencemi, jež jsme získali z jeho předcházejících angažmá, nás jen utvrdily v našem přesvědčení, že tato volba bude krokem správným směrem. Vanju v klubu srdečně vítáme, těšíme se na vzájemnou spolupráci a přejeme mu, ať se mu v Bekse daří."

Vyjádření trenéra Vanji Miljkoviće:

"Můj první kontakt s pardubickým klubem proběhl prostřednictvím kouče Dina Repeši, který mě oslovil a nabídl mi spolupráci. Známe se již delší dobu, neboť jsme oba působili u klubů chorvatské nejvyšší soutěže. Poté mi lidé z managementu klubu podrobně představili klubové vize a cíle pro nadcházející období a musím přiznat, že jsem si okamžitě přál, abych se stal nedílnou součástí pardubického klubu. Nesmírně mě oslovila zejména možnost pracovat s mladými hráči. Právě pomáhat mladým, talentovaným hráčům k výkonnostnímu progresu, stejně jako pomoci dosáhnout co nejlepších výsledků v české nejvyšší soutěži a v Alpe Adria Cupu, je pro mě obrovskou motivací. Věřím, že budeme dělat radost pardubickým fanouškům – přijďte nás v nové sezoně podpořit a my vám to určitě vrátíme. Společně budeme silnější!"

Autor: René Peška
Zdroj a foto: BK KVIS PARDUBICE