Nový ředitel Chrudimské nemocnice se představil starostovi města…

Chrudim – Radní Pardubického kraje pro zdravotnictví Ladislav Valtr navštívil v tomto týdnu Chrudim, kde starostovi Františkovi Pilnému představil nového ředitele pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice Miroslava Sirového. Obdobné setkání se uskuteční také v polovině března v Pardubicích s primátorem Martinem Charvátem.

„Považuji za důležité, abychom společně s novým panem ředitelem od samého počátku nastavili aktivní komunikaci s místní samosprávou. Pak starosta označil spolupráci s nemocnicí jako jednu z prioritních témat města, které velmi zajímá chrudimskou veřejnost. Jsem rád, že panuje zájem na pokračování úzké spolupráce města Chrudim a Chrudimské nemocnice,“ uvedl radní Ladislav Valtr, kterého na setkání doprovázel ředitel pro zdravotní služby a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje a. s. Vladimír Ninger. „Silným signálem, že město má zájem na posilování vazeb je, že je připraveno vyčlenit pro zaměstnance nemocnice městské byty,“ doplnil Valtr.

Součástí debaty, které se zúčastnil i primář David Kasal, bylo také další potenciální využití prostor u vstupu do nemocnice, které dosud využívala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje či problematika parkovacích ploch v dosahu nemocnice. „Přesun výjezdové stanice našich záchranářů mimo areál nemocnice výrazně zlepší nejen manévrovací prostor posádek, ale také se zjednoduší pohyb pacientů v okolí nemocničního areálu i s ohledem na další ambulance nemocnice,“ dodal Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •