Nový asistent trenéra BEKSY: Adam Konvalinka…

Pardubice – Asistentem trenéra Kennetha Scalabroniho u týmu BK JIP Pardubice bude jednatřicetiletý trenér Adam Konvalinka, jenž do Beksy přichází ze Sokola Pražského.

Nedlouho poté, co se vedení BK JIP Pardubice vzájemně dohodlo na ukončení spolupráce s předchozími trenéry Levellem Sandersem a Tomášem Bartoškem, kteří v klubu společně působili tři a půl sezony, oznámilo, že na pozici hlavního kouče přivádí 62letého amerického trenéra Kennetha Scalabroniho. Nyní už je jasno též o jeho asistentovi, jímž bude Adam Konvalinka.

Celou svoji dosavadní trenérskou kariéru spojil s jediným klubem, jímž byl Sokol Pražský.

Hráčskou kariéru musel ukončit již v patnácti letech, vinou vážného zranění kolena. Po trenérských začátcích u minižákovských kategorií postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi, přičemž v uplynulé sezoně 2018/2019 trénoval muže v 1. lize, týmy U17 a U15 a působil rovněž u přípravky. V Sokole Pražském trenérsky úspěšně působil dlouhých 16 let!

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Jsme pevně přesvědčeni, že příchod Adama Konvalinky do našeho klubu bude zárukou  individuálního rozvoje hráčů jak v A-týmu, tak i v projektu Golden Talents. Věříme, že v Adamovi získáváme dalšího zapáleného jedince s nezměrnou touhou uspět. Zároveň věříme, že jeho práce se bude vhodně doplňovat s prací Kenna Scalabroniho na pozici hlavního trenéra. Adama v klubu  srdečně vítáme a přejeme mu v Bekse hodně úspěchů."

Vyjádření asistenta trenéra Adama Konvalinky:

"Pardubice patří mezi top kluby v České republice a pro mě je velkou ctí, že se mohu stát jejich součástí. Kombinace kvalitní mládežnické pyramidy a profesionálního týmu v nejvyšší soutěži svědčí o velmi dobře fungující organizaci. Současně se velmi těším na spoloupráci s novým trenérem Kennem Scalabronim a samozřejmě také na pardubické fanoušky."

Zdroj a foto: BK JIP PARDUBICE