Nové moderní odběrové centrum a laboratoř v Pardubicích

Pardubice – V areálu bývalé veterinární nemocnice ve Štrossově ulici v Pardubicích byla dokončena první etapa rekonstrukce bývalé vojenské nemocnice.

„Nové odběrové centrum je přístupné přímo ze Štrossovy ulice. Lidé již nemusí zacházet dovnitř do areálu takzvané Veteriny. Byla navýšena kapacita pro odběry vzorků a prodloužena provozní doba. Doufáme, že naši pacienti ocení příjemné prostředí historického objektu, který byl vybaven kvalitním a moderním zařízením," říká Petra Korchová výkonná ředitelka laboratoře Medila.

Do nejvyššího patra budovy byly přesunuty provozní části laboratoře. Za dominantní zlatavou fasádou z vlněného plechu se nachází nová automatizovaná linka. „Ta zajišťuje dopravu vzorků mezi jednotlivými analyzátory, centrifugami, dalšími přístroji a připravuje vzorky pro jejich dočasné uskladnění. Můžeme se pochlubit nejlepším dostupným vybavením v současné laboratorní diagnostice. Moderní vybavení v kombinaci se zkušeným a pečlivým personálem je zárukou vysoké kvality našich služeb," dodává Korchová.

Automatizovaná linka
« z 7 »

Upraven byl i prostor před budovou směrem ke Štrossově ulici. Vzniklo zde malé „náměstíčko" s lavičkou, zelení a stojany na kola. Autorem architektonického návrhu je pardubický ateliér Med a Pavlík. Dokončení druhé etapy rekonstrukce je plánováno na jaro příštího roku. Po dokončení druhé etapy, bude v prostorách polikliniky kromě laboratoře sídlit lékárna a 15 ordinací lékařů převážně zaměřených na oblast preventivního a interního lékařství.

Autor: Ing. Vojtěch Jirsa, Ph.D.
Zdroj a foto: STAPRO s. r. o.