Nová základna krajských záchranářů na Seči vyjde kraj na 18 milionů…

Seč – Výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na Seči je opět o krok blíže zahájení stavby. Radní v pondělí schválili výběr dodavatele, který novou stanici v blízkosti základny profesionálních hasičů postaví.  Výsledná částka po ukončení výběrového řízení činí 17,9 milionu korun včetně daně, což je o dva miliony méně, než byla předpokládaná hodnota.

„Pro nás se jedná o další důležitý krok k plnohodnotné výjezdové základně. Již od ledna letošního roku na Seči slouží prozatímní stanoviště, jelikož bylo nutné velmi rychle reagovat na problémy ve spolupráci s nemocnicí v Čáslavi. Výsledná částka je o dva miliony nižší, než předpokládaná hodnota. Kromě ceny jsme mezi hodnotící kritéria zahrnuli také dobu stavby a zkušenosti stavbyvedoucího nad rámec kvalifikace. Nabízená délka stavby se pohybovala od 33 do 49 týdnů, a tak se ukazuje, že toto kritérium je velmi důležité, abychom motivovali stavební firmy urychlení stavby,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že se nejedná o jedinou stavbu základny v letošním roce. „V lednu jsme otevřeli provizorní základnu na Seči, následně novou základnu ve Starých Čívicích. Na konci srpna bude otevřena základna v Holicích a před dokončením máme Vysoké Mýto,“ vyjmenoval hejtman Martin Netolický s tím, že výjezdová základna bude také součástí nové nemocnice následné péče v Moravské Třebové, která se začne stavět ještě v letošním roce.

Podle Ladislava Valtra, radního pro zdravotnictví, je stabilní základna na Seči potřebná. „Seč patří dlouhodobě mezi turisticky exponované lokality, a to především v letních měsících. Základna však bude sloužit celému širšímu regionu Třemošnicka a Ronova nad Doubravou, čímž se ulehčí výjezdovým skupinám v Pardubicích a Chrudimi,“ řekl radní.

Parametry stavby doplnil Roman Línek, náměstek hejtmana zodpovědný za investice. „V rámci výjezdových základen držíme obdobný vizuální a funkční standard. Jedná se tak o jednopodlažní budovu, jejíž součástí jsou dvě garážová stání, sklady a potřebné zázemí pro personál,“ řekl Roman Línek.

Výjezdovou stanici záchranky dostane Seč už v lednu
« 1 z 3 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •