Nová auta od Globusu už dopravují hendikepované a seniory v Ústí nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou a ve Svitavách…

Pardubice – Globus již od roku 2002 přispívá z prodeje tašek ve svých hypermarketech Kontu Bariéry na nákup nových velkoprostorových vozů dobročinným organizacím. Vozy jsou využívány ke každodennímu převozu osob se zdravotním postižením včetně dětí či seniorů. Dlouhodobá spolupráce umožnila předat již 86 vozů v hodnotě přes 30 milionů korun. Tři nové automobily koncem loňského roku převzaly také organizace z našeho regionu:

  1. Středisko sociálních služeb Salvia, z.ú. zajišťuje dopravu osob se zdravotním postižením, osob s chronickým onemocněním a dopravu seniorů v okrese Svitavy. 
  2. Oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí zajišťuje dopravu pro seniory, rodiče s dětmi a osoby zdravotně postižené v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Lanškrouně, Vysokém Mýtě a v Chocni, dále zajišťuje svoz dětí do Speciální základní školy na Lanškrounsku.
  3. Centrum Orion, z. s. zajišťuje dopravu dětí s handicapem do škol, na odpolední aktivity a provozují dvě sociální služby – osobní asistenci a centrum denních služeb, dále víkendové odlehčovací pobyty či letní rekondiční pobyty.

Globus v této spolupráci, která je jednou z nejdéle trvajících v historii Konta Bariéry, bude dál pokračovat a věnuje nadaci 1 Kč z každé plastové recyklované tašky DuraBag® a 0,50 Kč z každého látkového ovosáčku.

„Děkujeme všem našim zákazníkům, že s námi na pořízení nových vozů k převozu hendikepovaných spoluobčanů přispívají. I dál mohou zákazníci přispívat na nové vozy koupí recyklovatelných ovosáčků či pořízením trvanlivé tašky vyrobené z evropského recyklátu. Jsme rádi, že můžeme společně pomáhat ekologičtější cestou. Přejeme klientům obdarovaných organizací příjemné a šťastné cestování." 

Autor: Aneta Turnovská, tisková mluvčí společnosti Globus.
Zdroj a foto: Globus ČR